Najdłuższy składany pojemnik na polskim rynku

W ofercie firmy Söhner pojawił się prawdopodobnie najdłuższy składany pojemnik na naszym rynku. Chodzi o system transportowy MegaBox o wymiarach 2750 cm x 600 cm.

Firma Söhner Polska z siedzibą w Poznaniu, jest filią niemieckiego koncernu, którego roczne obroty przekraczają 14 mln euro. Zajmuje się wytwarzaniem opakowań, termoformowaniem tworzyw sztucznych, a także budową narzędzi do termoformowania. Ponadto w swojej ofercie posiada składane systemy transportowe służące ochronie przewożonych produktów.

Firma jest jednym z liderów w projektowaniu i produkcji pojemników transportowych i elementów przemysłowych z tworzyw sztucznych. Stale rozwija też innowacyjne systemy opakowaniowe cechujące się wysoką skutecznością logistyczną.

Jeśli chodzi o produkty firmy, to szczególnie dużą rynkową popularnością cieszą się jej składane systemy transportowe typu Megapack. Występują w kilku wersjach, zawsze jednak zbudowane są z trzech głównych części: palety podstawowej, składanych ścian oraz pokrywy.

Podstawa jest wyposażona w płytę, płozy do transportu wewnętrznego przy użyciu przenośnika rolkowego lub żelazne wzmocnienia do ciężkich ładunków. Z kolei ściany powstały w oparciu o różne materiały, m.in. HDPE, ABS, PS, PC i mogą mieć rozmaite wysokości.

Firma wprowadziła właśnie system o wymiarach 2750 cm x 600 cm awizowany jako najdłuższy składany pojemnik na rynku.

Dotychczasowe produkty wchodzące w skład systemu Megapack były dostępne w różnych wersjach, w wymiarach do 1800 x 1200 mm. Cechowała je łatwa obsługa i natychmiastowy montaż.

To co wyróżnia wszystkie systemy z rodziny Megapack, to fakt że ścianki pojemnika dopasowują się idealnie do rowka podstawy i zamykają przy pomocy wbudowanego zatrzasku. Z kolei pokrywa posiada rowek ułatwiający jej ułożenie na ściankach, a także zatrzaski zapewniające dokładne zamknięcie ze wszystkich stron. Ta kombinacja pozwala na połączenie ścian z podstawą i pokrywą. Tym samym pojemnik nie wymaga dodatkowego użycia taśm spinających.

Jednym z typów systemu Megapack jest Mega-Box GAMMA z przekładkami lub kratownicami. Ułatwia on transport powrotny pojemników z przekładkami termoformowanymi lub kratownicami służącymi do zabezpieczenia przewożonych produktów.

Czytaj więcej: Opakowania 1097 Nowości 239