Największa na świecie fabryka kauczuku EPDM

Największa na świecie fabryka kauczuku EPDM
Lanxess wybuduje w Chinach największy na świecie zakład produkcji kauczuku syntetycznego EPDM.

Niemiecki producent specjalistycznych środków chemicznych jest w trakcie realizowania inwestycji o wartości 235 mln euro związanej z budową zakładu produkcyjnego w chińskim mieście Changzhou.

Zdolności produkcyjne nowego zakładu wyniosą 160 tys. ton rocznie. Produkcja ma ruszyć w 2015 r.

Oczekuje się, że w nadchodzących latach światowe zapotrzebowanie na kauczuk EPDM będzie rosnąć o ponad 4 proc. w skali rocznej, przy czym zapotrzebowanie na ten elastomer w Chinach może się zwiększać nawet o 8 proc. rocznie, co wynika przede wszystkim ze wzrostu popytu w przemyśle motoryzacyjnym i budowlanym. Przewiduje się, że w najbliższych latach Chiny pozostaną również największym importerem tego związku chemicznego.

- Dzięki budowie w Chinach zakładu produkcyjnego na światową skalę dążymy do wzmocnienia naszej pozycji w zakresie produkcji elastomeru EPDM na świecie. Pragniemy zaspokajać potrzeby lokalnych klientów jeszcze szybciej i dostarczać im nasze najwyższej jakości produkty - powiedział Axel C. Heitmann, prezes spółki Lanxess, podczas uroczystego rozpoczęcia budowy.

- Zakład ten stanowi trzecią istotną inwestycję spółki w produkcję kauczuków w Azji i wzmacnia naszą pozycję jako wiodącego dostawcy kauczuku syntetycznego na świecie – mówi Axel C. Heitmann, prezes Lanxessa. - W pierwszym kwartale 2013 r. Lanxess rozpocznie produkcję w zakładzie kauczuku butylowego w Singapurze, a budowa pobliskiego zakładu produkcji wysokiej jakości kauczuku butadienowego na katalizatorze neodymowym rozpocznie się 11 września tego roku. Kolejny nowy zakład produkcji elastomeru EPDM powstanie w parku przemysłowym Yangtze Riverside w chińskim Changzhou.

Lanxess będzie nabywać kluczowe surowce, takie jak etylen i propylen, ze znajdującego się w tym samym miejscu zakładu przetwórstwa metanolu na olefiny, który jest obecnie w budowie. Proces przetwarzania metanolu na olefiny stanowi nowy sposób produkcji tych surowców, które tradycyjnie wytwarzane są w rafineriach.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A