Napęd servo w standardzie wtryskarek Systec

Napęd servo w standardzie…
Firma Sumitomo (SHI) Demag, dostawca nowoczesnych maszyn do wtrysku tworzyw sztucznych, od lat stosuje w swoich rozwiązaniach zaawansowane technologicznie napędy w pełni elektryczne, hybrydowe i hydrauliczne. Praktyka pokazuje, że największe korzyści przynosi zastosowanie w nowoczesnych maszynach napędów elektrycznych i rozwiązań hybrydowych. Jedną z przyczyn są rosnące wymagania jakościowe detali formowanych metodą wtrysku w takich branżach jak motoryzacja, technika medyczna czy sektor opakowań. Wyższa produktywność dzięki krótszym czasom cyklu, mniejsze zużycie energii, niższa emisja CO2 niż w maszynach napędzanych hydraulicznie przemawiają zdecydowanie za stosowaniem technologii napędów servo.

Ze względu na zmieniające się wymagania rynku firma Sumitomo (SHI) Demag zdecydowała standardowo wyposażać w napęd servo wszystkie swoje wtryskarki serii Systec w zakresie od 50 do 1500 ton siły zamykania. Dotychczas takie rozwiązanie dostępne było jako opcja dodatkowa (activeDrive). Koncepcja serwohydraulicznego napędu łączy wydajny, regulowany częstotliwością silnik z pompą hydrauliczną.

Typoszereg maszyn dostępny jest już dziś pod nazwą Systec Servo. Oprócz hybrydowego systemu napędu oferuje większą wydajność przy jednoczesnej redukcji zużycia energii nawet do 60 proc.

Sumitomo (SHI) Demag


Seria maszyn Systec Servo idealnie wpisuje się w motto firmy "Think green - act blue!", uzupełniając przy tym portfolio energooszczędnych, ukierunkowanych na ochronę środowiska produktów - Blue Technolution.

Sumitomo (SHI) Demag
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83


Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15