Drukuj

NatureWorks LLC nowa nazwa dla Cargill Dow LLC

Z dniem 24 stycznia 2005 roku firma produkująca biodegradowalne polimery PLA sprzedawane pod nazwami handlowymi NatureWorks® PLA oraz włókna Ingeo™ zmienia nazwę na NatureWorks, LLC.

Zmiana następuję po tym jak Cargill odkupił od Dow Chemical Company udziały w Cargill Dow LLC, spółce joint venture (50:50) założonej w 1997 roku aby wprowadzić na rynek polimery polikwasu mlekowego. Nowa firma będzie działać jako jednostka niezależna będąca w 100% własnością Cargill.

Cargill jest pierwotnym wynalazcą polikwasu mlekowego (PLA), polimeru pochodzącego z cukrów roślin.

Rosnące rośliny takie jak zboża czerpią wodę i dwutlenek węgla z atmosfery produkując w procesie fotosyntezy węglowodany (sacharoza i skrobia). Obecnie do produkcji PLA wykorzystuje się dekstrozę, naturalny cukier ze skrobi w ziarnach zbóż (np. kukurydzy). PLA jest produkowany z kwasu mlekowego powstającego przy fermentacji dekstrozy.

Polimer NatureWorks® PLA jest stosowany w produkcji opakowań foliowych i sztywnych przeznaczonych do pakowania produktów spożywczych m.in. pudełka na wyroby cukiernicze, czy też butelki do wody, soków i mleka. Włókna Ingeo™ są jako wypełniacze w poduszkach, kołdrach, materacach, itp.

Czytaj więcej: Przejęcia 183Forum

Polisiepropylen

Rzeczoznawca ekspert w dziedzinie budowy i ekspolatacji form 2018-03-20

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-03-19

Eraera7805

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-03-09

Takeme

Własna firma produkcyjna 2018-02-22

Darius

Opłacalność przewijania folii stretch 2018-02-22

Reportaże