Niemiecki producent okien inwestuje na Dolnym Śląsku

Niemiecki producent okien inwestuje na Dolnym Śląsku
Firma Schweiker Sp. z o.o. rozpoczęła realizację nowej inwestycji w Komornikach (gm. Środa Śląska) na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa fabryki będzie największą tego typu inwestycją firmy w jej ponad 80-letniej historii. W uroczystości symbolicznego rozpoczęcia budowy wzięli udział m.in. Rafał Jurkowlaniec – prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Stephen Schweiker – właściciel firmy Schweiker Sp. z o.o. oraz lokalni samorządowcy.

Na działce o powierzchni 5 ha stanie zakład produkcyjny o powierzchni 13 tys. m kw. wraz z biurowcem. Zakład wyposażony będzie w linie produkcyjne o wydajności 100 tys. okien PVC rocznie oraz w linię do foliowania profili i produkcji rolet.

Firma Schweiker Sp. z o.o. uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w LSSE w maju br. Pracę w przedsiębiorstwie znajdzie ok. 30 osób. Koszt inwestycji wynosi kilkadziesiąt milionów złotych, a zgodnie z harmonogramem ma ona zostać zakończona w czerwcu 2015 r.

Schweiker działający od 1931 roku należy do piątki największych niemieckich producentów okien, bram i rolet z PVC i aluminium. Obecnie firma posiada oddziały w Polsce, Bośni-Hercegowinie i na Węgrzech. Wachlarz oferowanych produktów obejmuje drzwi i profile drzwiowe, rolety zewnętrzne, markizy, moskitiery nadokienne oraz żaluzje. Od 17 lat firma działa pod Wrocławiem. Teraz rozszerza produkcję w Polsce, inwestując na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Schweiker
wnuczek wnuczek
*.254.98.83

Wysłany: 2015-03-28 22:38:24

FAJNA FIRMA