Niepalne części do maszyn i urządzeń linii AE-V0

Niepalne części do maszyn…
Firma Elesa+Ganter stworzyła linię produktów AE-V0 z klasyfikacją UL-94 V0 spełniające restrykcyjne wymogi przeciwpożarowe. Świadectwo UL-94 V0 (Underwriters Laboratories) potwierdza, że w czasie testu na odpowiedniej próbce tworzywa o odpowiednim kształcie i rozmiarze, w pozycji pionowej płomień gaśnie samoistnie w ciągu 10 sekund, nie wytwarzając przy tym żarzących się odpadów. Linia AE-V0 została wyprodukowana z tworzyw przyjaznych dla środowiska. Przykładem jest materiał PBB (Polibrom Bifenylu), który nie zawiera szkodliwych dodatków.

- W naszej ofercie znajduje się szereg części do maszyn i urządzeń specjalnego przeznaczenia. Zalicza się do nich także linia AE-V0 wykonana z samogasnącego technopolimeru spełniającego normę UL-94 V0. Stosowanie tego typu elementów ma szczególne znaczenie w branży lotniczej, kolejowej, budowlanej lub elektrotechnicznej oraz wszędzie tam, gdzie stosowanie materiałów niepalnych jest wymagane przez prawo - powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

W grupie produktów spełniających normę UL-94 V0 znajdują się:
  • PR-PF-AE-VO - Uchwyty kasetowe, mocowane poprzez zatrzaśnięcie w odpowiednio wykonanym otworze montażowym. Zostały zaprojektowane w celu zaoszczędzenia przestrzeni wokół urządzenia, ponieważ po zamontowaniu praktycznie nie wystają poza jego obrys.
  • EPR-PF-AE-V0 - Uchwyty kasetowe Ergostyle podobnie jak uchwyt PR-PF są mocowane na wcisk. Posiadają jednak bardziej ergonomiczny kształt i atrakcyjne wzornictwo, potwierdzone prestiżową nagrodą za „IF Design Award”. Są również dostępne w większym zakresie rozmiarów.
  • M.443 AE-V0 - Uchwyty typu „U” najczęściej używane do podnoszenia lub przenoszenia. Montaż uchwytu odbywa się poprzez otwory przelotowe dla śrub z łbem cylindrycznym. Uchwyty charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.
  • VCT.AE-V0 - Pokrętła z pięcioma występami, opracowane zgodnie z wymogami ergonomii. Specyficzny kształt i odpowiednio dobrane proporcje zapewniają naturalny, bezpieczny i wygodny chwyt.
  • Zamki serii CMT.AE-V0 (ze składanym pokrętłem), CQT.AE-V0 (z kluczem gniazdowym), CQTF.FM-AE-V0 (z kluczem gniazdowym, do szybkiego montażu). Wytrzymałe zamki z niepalnego tworzywa. Maksymalna temperatura pracy to 130°C. Stopień ochrony IP 65.
  • CFSW oraz CFSQ - Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa. Wbudowany zestaw przełączników umożliwia skuteczne odcięcie zasilania przy otwarciu drzwi lub osłony urządzenia. Zawiasy zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie pracy operatorów maszyn i urządzeń przemysłowych.
Linia produktów AE-V0 z samogasnącego technopolimeru ma szczególne znaczenie dla aplikacji, które znajdują się w miejscach użyteczności publicznej takich, jak: budynki użyteczności publicznej, środki komunikacji oraz inne, co do których jest wymagane wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Czytaj więcej: Elementy maszyn 87

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20