Nijhof-Wassink w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego

Nijhof-Wassink w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego
27 października do grona firm stowarzyszonych w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego dołączyła spółka Nijhof-Wassink Sp. z o.o.

Nowy członek izby chemicznej to firma specjalizująca się w transporcie drogowym i intermodalnym materiałów sypkich luzem oraz płynów. W zakresie produktów sypkich główny obszar działalności obejmuje minerały, proszki, tworzywa sztuczne i surowce. Transport płynów dotyczy głównie żywic i innych chemikaliów specjalnych. Nijhof-Wassink zajmuje się również dystrybucją, głównie pasz zwierzęcych i paliw.

W swojej działalności firma Nijhof-Wassink podkreśla kwestie związane z bezpieczeństwem, które zapewniać ma nie tylko nowoczesny sprzęt, lecz także wysokie umiejętności kierowców.

Obok transportu spółka świadczy również usługi magazynowania w oparciu o własne terminale na terenie Europy. W Polsce ważnym obiektem spółki jest Centrum Logistyczne w Kutnie, oferujące cenne możliwości magazynowe i dystrybucyjne. Hub połączony jest z tak ważnymi portami jak Rotterdam, Hamburg i Gdańsk. Centrum zapewnia także usługi dodatkowe, dostarczane m.in. przez skład celny czy myjnię cystern, co znacznie ułatwia działalność importowo-eksportową.

Nijhof-WassinkHolenderska spółka Nijhof-Wassink powstała 1967, a jej oddziały zlokalizowane są w Holandii, Niemczech, Belgii, Polsce i na Węgrzech. Spółka wchodzi w skład Nijhof-Wassink Groep.