Nitro-Chem zwiększy produkcję

Nitro-Chem zwiększy produkcję
Firma Nitro-Chem kończy prace nad zwiększeniem swoich zdolności produkcyjnych.

Bydgoskie przedsiębiorstwo realizuje projekt związany z budową wydziału produkcji miękkiej folii polipropylenowej typu cast pod nazwą Triniflex oraz folii poliestrowych Triniflex PET. Nowoczesna technologia i park maszynowy pozwolą na uzyskanie rocznej wydajności rzędu 4,5 tys. ton folii o grubości od 15 do 150 mikronów przeznaczonej do wytwarzania opakowań i laminatów. Inwestycja ma być sfinalizowana w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Nieorientowana folia PP cast, wytwarzana jest metodą „wylewania” na walec chill-roll. Taki proces pozwala na uzyskanie produktu o właściwościach mechanicznych podobnych do polietylenu i optycznych zbliżonych do OPP. Folia typu „cast” charakteryzuje się wysokim połyskiem, przezroczystością oraz zwiększoną barierowością na przenikanie pary wodnej. Niski ciężar właściwy wpływa na wydajność opakowaniową w stosunku do innych folii o tej samej grubości.

W ramach projektu kupowany jest też park maszynowy oraz urządzenia peryferyjne najwyższej jakości pochodzące od renomowanych dostawców. Kupowana przez Nitrochem linia technologiczna produkcji niemieckiej firmy Reifenhäuser Extrusion GmbH spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem specyfikacji technicznej, wydajności, elastyczności i kontroli procesu produkcyjnego oraz minimalizacji wpływu produkcji na środowisko naturalne.

Opracowana na potrzeby Nitro-Chemu technologia produkcji obejmuje kilkanaście gatunków folii, przeznaczonych zarówno do prostych jak i specjalnych zastosowań. Firma stopniowo będzie też wdrażać kolejne gatunki folii tworzywowych rozszerzając listę swoich produktów zarówno o folie polipropylenowe do specjalnych zastosowań jak i folie wytwarzane z innych rodzajów tworzywa.

Czytaj więcej: Folia 291 Inwestycje 714