Drukuj

Nowa belownica na targach Poleko 2008 Orwak introduced new line of balers with a low noise level

Nowa belownica na targach Poleko 2008
Firma Orwak zaprezentowała na ubiegłotygodniowych targach Poleko w Poznaniu swoją nową belownicę. Była to jedna z pierwszych prezentacji tego urządzenia.

Nowa maszyna firmy nosi nazwę Orwak 3610. Jest to przemysłowa belownica o maksymalnej mocy i załadunku frontalnym. Produkuje przemysłowe bele o wysokim zagęszczeniu pod naciskiem 50 ton. Cechy charakterystyczne targowej nowości to m.in. cicha praca, krótki cykl pracy, drzwi żaluzjowe otwierające się automatycznie oraz funkcja autostart.

Pokazana na targach belownica to dość szybka maszyna. Jeden cykl trwa tu tylko 33 sekundy. Wymiary beli to: szerokość: 1200 mm, głębokość: 900 mm, wysokość: 1140 mm. - Jest to wysoko wydajna maszyna, która produkuje bele po 550 kg. Przeznaczona jest dla odbiorców, którzy wytwarzają duże ilości odpadów z opakowań oraz potrzebują szybkiego, bezpiecznego i opłacalnego sposobu ich usuwania. Orwak 3610 jest to nasza największa ładowana z przodu maszyna do prasowania w bele - tłumaczyli w Poznaniu na Poleko przedstawiciele spółki Orwak.

Nowa belownica Orwak na targach Poleko 2008

Dzięki sile prasowania wynoszącej 50 ton urządzenie wytwarza bele o wysokiej gęstości, ważące do 550 kg. Tego typu komercyjne bele są zabezpieczane paskami poliestrowymi lub stalowymi drutami.

Warto ponadto wiedzieć, że urządzenie posiada przesuwne drzwi i funkcję autostartu umożliwiającą szybkie i wygodne prasowanie. W celu umożliwienia szybkiego i w miarę wygodnego ładowanie maszyna wzbogacona jest o przesuwne drzwi, otwierające się automatycznie po każdym cyklu. Funkcja autostartu pozwala natomiast rozpocząć prasowanie natychmiast po zamknięciu drzwi.

Orwak jest światowym liderem w zakresie systemów prasowania i belowania odpadów u źródła. Projektuje, produkuje i dystrybuuje urządzenia do prasowania i belowania odpadów. Właścicielem Orwak jest norweska spółka Tomra, wiodący światowy producent zintegrowanych rozwiązań w zakresie odzysku i recyklingu zużytych opakowań.

Nowa belownica Orwak na targach Poleko 2008