Nowa dyspersja do opakowań tekturowych

Nowa dyspersja do opakowań tekturowych
Nowa dyspersja Vinnapas EF 104, prezentowana przez firmę Wacker na targach PaperCon w Altancie (Georgia, USA), to kopolimer etylen/octan winylu (EVA). Przygotowana została specjalnie z myślą o powlekaniu powierzchni opakowań tekturowych. Spoiwo charakteryzuje się nieskomplikowanym przetwarzaniem oraz pozwala osiągnąć wysoką jakość druku. Ponadto receptura jest zgodna z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi substancji posiadających kontakt z żywnością. Dlatego też dyspersja nadaje się szczególnie do powlekania tekturowych opakowań produktów, jak płatki śniadaniowe, mrożonki, perfumy czy wyroby farmaceutyczne.

Nowa dyspersja może być stosowana w szczególnie wymagających aplikacjach, gdzie stosuje się druk wysokiej jakości. Jest to pierwsza dyspersja EVA, która pozwala na osiągnięcie efektów dostępnych do tej pory jedynie przy zastosowaniu alternatywnych materiałów. Dzięki zastosowaniu Vinnapas EF 104 uzyskać można wysoki połysk, jasność i siłę krycia. Powierzchnie pokryte dyspersją ułatwiają naniesienie wyraźnych, ostrych obrazów o jasnych kolorach. Dyspersja posiada reologię zbliżoną do alternatywnych spoiw (jak np. styren/akrylan czy lateksy styrenowo-butadienowe). Ponadto nowy produkt jest łatwy do formulacji i stosowany może być przy pomocy konwencjonalnych metod powlekania papieru.

Dyspersja Vinnapas EF 104 jest zgodna ze standardami amerykańskiej agencji FDA (Food and Drug Administration) oraz z regulacjami unijnymi.

- Nasze innowacyjne spoiwo Vinnapas EF 104 posiada doskonałe właściwości i w ten sposób poszerza portfolio naszej firmy w zakresie produktów dla branży papierniczej i opakowaniowej - powiedział Rob Cusino z firmy Wacker Polymers. - Dotychczas tekturę powlekano przede wszystkim dyspersjami opartymi na surowcach konwencjonalnych, tymczasem nasz produkt stanowi alternatywę opartą na EVA.

Wacker