Nowa folia opakowaniowa firmy Sealed Air Cryovac

Nowa folia opakowaniowa firmy Sealed Air Cryovac
Międzynarodowa firma Sealed Air Cryovac wprowadza na rynek nowy typ folii opakowaniowej o nazwie Cryovac EOR211.

Nowość Sealed Air Cryovac to folia o średnich właściwościach barierowych. Ta cecha nie stanowi więc specjalnie dużej zalety nowego produktu. Niemniej jednak w porównaniu z foliami wysoko barierowymi produkt wyróżnia się właściwościami optycznymi oraz bardziej zrównoważoną siłą otwierania i zamykania.

Cryovac EOR211 przeznaczona jest do funkcjonalnych opakowań, które można wielokrotnie otwierać i zamykać. Tym samym więc znajduje swoje zastosowanie przy projektowaniu opakowań spożywczych. Stanowi również idealne rozwiązanie dla produktów pakowanych w plastrach lub w kawałkach i mających dłuższy okres trwałości.

Jak tłumaczą przedstawiciele producenta, ich nowa folia nie tylko ułatwia otwarcie opakowania, ale też pozwala na jego wielokrotne powtórne zamknięcie, dochodzące aż do 10 razy. Dzięki temu produkty są w stanie dłużej zachować smak i świeżość. Z kolei dla konsumentów sięganie po folię Cryovac EOR211 ma oznaczać wygodne przechowywanie żywności w domowej lodówce. Zapakowane produkty nie wyschną bowiem zbyt szybko i nie utlenią się. Wygodne zamknięcie zapobiega także skażeniom krzyżowym i przenikaniu obcych zapachów z zewnątrz.

Nowa folia opakowaniowa firmy Sealed Air Cryovac o nazwie Cryovac EOR211

Wyróżnikiem nowej folii jest fakt, że pod warstwą zgrzewającą, która ulega zerwaniu w momencie otwarcia, znajduje się warstwa klejąca. Umożliwia ona późniejsze szczelne zamknięcie. Pierwsze otwarcie, przy którym następuje zerwanie warstwy folii, odsłania warstwę klejącą, którą wystarczy ręcznie docisnąć do dolnej części, aby zamknąć opakowanie.

Warto też wiedzieć, że folia Cryovac EOR211 dysponuje grubością 85 mikronów. Można wykonać na niej nadruk fleksograficzny w 10 kolorach. Ponadto może być też stosowana na wszystkich istniejących maszynach rolowych przeznaczonych do pakowania w modyfikowanej atmosferze ochronnej MAP wyposażonych dodatkowo w specjalną przystawkę do nacinania rogu dolnej folii dla łatwego otwierania, w połączeniu ze sztywnymi i pół-sztywnymi foliami dolnymi.

Firma Sealed Air jest globalnym liderem rynku zaawansowanych technologii opakowań ochronnych i specjalistycznych, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dla konsumentów indywidualnych. Produkty oferowane przez Sealed Air, to m.in. folie termokurczliwe Cryovac i Opti, rozwiązania typu easy open oraz maszyny pakujące Shanklin. Firma z powodzeniem funkcjonuje również na polskim rynku.

Czytaj więcej: Folia 292

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska