Nowa generacja czerwonych pigmentów z tlenku żelaza

Czerwone pigmenty charakteryzują się również wysoką lepkością i płynnością. Dlatego powłoki zawierające nowe czerwone pigmenty marki Bayferrox zazwyczaj wykazują się ograniczonymi właściwościami pseudoplastycznymi, nawet przy wysokich stężeniach. Innymi słowy, lepkość spada jedynie nieznacznie wraz ze wzrostem siły ścinającej, dzięki czemu wysoko skoncentrowane produkty końcowe nadal mogą być pompowane. Takie właściwości idealnie sprawdzają się w przypadku większości farb i lakierów.

Ponadto proces Ningbo znacznie ogranicza resztkową zawartość w pigmencie rozpuszczalnych w wodzie soli, co sprawia, że nowe produkty są odpowiednie do stosowania w powłokach antykorozyjnych.

Poszerzenie palety odcieni czerwonych pigmentów z tlenku żelaza

Koncern LANXESS kontynuuje inwestycje w rozwój innowacyjnych czerwonych pigmentów, a jego celem jest stopniowe poszerzanie palety odcieni przy jednoczesnym zapewnieniu coraz lepszych właściwości.

- Nie wyczerpaliśmy jeszcze całego potencjału pigmentów z tlenków żelaza pod kątem odcieni - przyznaje Christine Kathrein, chemik i Menadżer ds. Rozwoju Produktów w dziale Rozwoju Produktów i Biznesu IPG.

- Na przykład dzięki dokładnemu dostrojeniu parametrów procesu produkcji możemy zwiększyć chromatyczność pigmentów, na którą wpływają takie czynniki jak wielkość i kształt cząsteczek, ich zróżnicowanie i domieszki – dodaje Christine Kathrein. Kolejnym istotnym aspektem pozwalającym na poprawę właściwości barwienia jest dogłębne zrozumienie, w jaki sposób parametry poszczególnych pigmentów wpływają na ich interakcję ze światłem widzialnym.

- Wyższej jakości kolory uzyskuje się dzięki zrównoważeniu właściwości poszczególnych pigmentów w procesie syntezy i przetwarzania. Jesteśmy przekonani, że dzięki wynikom naszych badań eksperymentalnych i obliczeniom teoretycznym w niedalekiej przyszłości będziemy w stanie poszerzyć aktualną paletę odcieni czerwonych pigmentów z tlenku żelaza - podkreśla Christine Kathrein.

LANXESS nowe czerwone pigmenty


Źródło: LANXESS


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A