Nowa generacja czerwonych pigmentów z tlenku żelaza

Nowa generacja czerwonych… Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, wprowadza na rynek nowy, jeszcze szerszy asortyment czerwonych pigmentów z tlenku żelaza. Po intensywnej fazie testowania jednostka Inorganic Pigments (IPG) koncernu LANXESS z sukcesem wprowadziła na rynek swoje nowe czerwone pigmenty produkowane z zastosowaniem procesu Ningbo.

- Ta nowa generacja pigmentów z tlenku żelaza jest idealnym uzupełnieniem doskonale sprzedającej się serii, którą w swoim zakładzie w Krefeld-Uerdingen koncern LANXESS produkuje z zastosowaniem procesu Lauxa od ponad 90 lat. Wszystkie nowe czerwone pigmenty spełniają wysokie wymogi jakościowe sektora farb i lakierów, a także charakteryzują się wysoką chromatycznością i mocą barwienia - podkreśla Stephan Spiegelhauer, szef IPG’s Paints & Coatings Competence Center.

W segmencie środkowych odcieni pigmentów czerwonych koncern LANXESS oferuje nowe pigmenty Bayferrox 520, Bayferrox 5272, Bayferrox 525 i Bayferrox 530. Nowe gatunki pigmentów Bayferrox 510, Bayferrox TP 5278 i Bayferrox TP 5279 zaspokajają natomiast zapotrzebowanie na czerwone pigmenty o bardziej żółtawych odcieniach.

Wszystkie nowe gatunki pigmentów Bayferrox są produkowane w zakładzie zlokalizowanym w chińskim mieście Ningbo. Zaawansowany technologicznie zakład produkujący syntetyczne pigmenty z tlenku żelaza stosuje opatentowaną technologię, którą nazwano „procesem Ningbo”. Ta wyjątkowo zrównoważona metoda produkcji spełnia najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe i umożliwia produkcję całego spektrum kolorów pigmentów z tlenku żelaza w środkowych i żółtawych odcieniach koloru czerwonego.

Wyjątkowe właściwości spełniające najwyższe wymogi sektora farb i lakierów

Szeroko zakrojone badania potwierdzają, że nowe czerwone pigmenty spełniają wysokie standardy, którymi charakteryzuje się marka Bayferrox. Skuteczny proces mielenia ogranicza ilość grubszych ziaren i grudek. Nowe gatunki są łatwo dyspergowalne, nawet przy niskich siłach ścinających. W większości przypadków proces dyspersji na bazie rozpuszczalnika jest do tego celu wystarczający. Przy wyższych nakładach energii systemy powłok zawierające te gatunki pigmentów są odporne na częste w innych warunkach problemy z przenikaniem kolorów. Kolejną zaletą nowych pigmentów jest to, że można je wykorzystywać, gdy potrzebne jest wysokie stężenie pigmentu, co sprawia, że doskonale nadają się do skoncentrowanych past koloryzujących.

Ponadto substancje powierzchniowo czynne takie jak dodatki zwilżające i dyspergujące mogą zostać szybko i łatwo zaabsorbowane przez powierzchnię pigmentu. Wspiera to optymalną i długoterminową stabilność systemu pokryć, ponieważ znacznie zmniejsza tendencję do sedymentacji.

Dobre i jednolite rozprowadzenie pigmentów w farbie czy lakierze w połączeniu z odpowiednim spoiwem zapewnia długotrwały połysk i niski poziom zamglenia. Ponadto pigmenty doskonale łączą się zarówno z płynnymi polepszaczami konsystencji, jak i składnikami stałymi takimi jak białe pigmenty i wypełniacze.
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum