Nowa linia do granulacji Pol - Service Majcher na Plastpolu

Nowa linia do granulacji Pol… Nowa linia do granulacji tworzyw sztucznych, to najważniejsza nowość, z którą na kieleckie targi Plastpol 2007 wybiera się rzeszowska firma Pol-Service Majcher.

Pol-Service Majcher zajmuje się handlem nowymi i używanymi maszynami do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jest również producentem urządzeń z tego zakresu. W jej ofercie znajdują się m.in. głowice, kalibratory, wanny próżniowe, kompletne linie do wytłaczania, mieszalniki do PVC.

I to właśnie jedną z nowych linii do granulacji tworzyw sztucznych ZL100/34 pokaże firma podczas targów Plastpol, które zaplanowano na 29 maja - 1 czerwca.

Linia jest wyposażona w podajnik taśmowy - model YL4O. Moc silnika wynosi 1,5 kw, a szerokość pasa 600mm. Warto zwrócić uwagę na podajnik, bo w większości linii do granulacji tworzyw oferowanych przez tę firmę jest on bowiem pasowy.

Jeśli chodzi o zagęszczarkę, to jej moc silnika osiąga wartość 55 kW i jest wyposażona w tzw. chiński, stopień ochrony silnika IP44. Prędkość obrotowa noży dochodzi do 625 rpm. Urządzenie jest wyposażone w cztery noże ruchome oraz 15 noży stałych. Zawiera też jedną sztukę termopary. Co ważne Na górze zbiornika znajduje się odgazowanie, które uwalnia powstającą parę.

Linia do granulacji tworzyw sztucznych firmy Pol - Service MajcherOmawiając wytłaczarkę ZL100/34 trzeba zwrócić uwagę na średnice ślimaka, która wynosi 100 mm. Wykorzystano przy nim materiał 38CrMoAlA. Ślimak i cylinder są azotowane, wytłaczarka posiada też podwójne odgazowanie. Stosunek długości ślimaka do średnicy równa się L/D: 34:1. Moc silnika wytłaczarki, to 90 kW. Jest on połączony z reduktorem za pomocą sprzęgła.

Czytaj więcej:
Maszyny 578
Targi 1239

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wytłaczarki, granulatory, mieszalniki, układy plastyfikujące, wymienniki sit, odciągi gąsienicowe

Polska, 35-317 Rzeszów, Budziwojska 90