Nowa linia do produkcji folii BOPP pod Wrocławiem

Nowa linia do produkcji folii…
Hiszpańska spółka Poligal poinformowała o rozpoczęciu budowy nowych zakładów do produkcji folii BOPP w Skarbimierzu na Opolszczyźnie. Instalowana w nich linia do ekstruzji firmy Brückner będzie używana do produkcji 5-warstwowej folii polipropylenowej o szerokości 8,7 m. Roczne zdolności produkcyjne wynosić będą 40 tys. ton folii. Koszt inwestycji wynosi 30 mln euro.

Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2016 roku. Dzięki realizacji przedsięwzięcia Poligal chce wzmocnić swoją obecność na europejskim rynku oraz skorzystać z dogodnej lokalizacji nowych zakładów.

Inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju spółki na lata 2012-2016. Wraz z informacją o budowie zakładów w Polsce firma poinformowała, że powstająca w Portugalii linia do ekstruzji folii CPP będzie oddana do użytku w czerwcu br.

Firma Poligal powstała w 1991 roku wraz z uruchomieniem w Narón (Galicia) pierwszej linii do ekstruzji BOPP. Obecnie firma zyskała pozycję ważnego gracza na europejskim rynku. Spółka jest częścią grupy Peralada.

Czytaj więcej: Folia 324 Wytłaczarki 96