Nowa linia powlekająca SAM zwiększyła możliwości Carcano

Nowa linia powlekająca SAM… Kilka miesięcy temu firmy SAM Europe i Sung An Machinery dostarczyły linię do powlekania i laminacji do firmy Carcano Antonio S.p.A, zlokalizowanej w Valtellina (północne Włochy). Dla tego zakładu przetwórczego założonego już w roku 1880, nowa linia z SAM stanowi dziś kluczową część procesu konwertowania, uzupełniając ostatnie inwestycje w Carcano na kwotę ponad 20 milionów euro.

Nowa linia powlekająca oferuje maksymalną prędkość produkcyjną na poziomie 400 m/min i możliwość przetwarzania wstęgi o szerokości w zakresie 800-1400 mm przy roli o średnicy do 1300 mm i wadze do 3000 kg. Linia SAM zamontowana w Carcano wyznacza nowe standardy szczególnie w zakresie grubości materiału. Carcano przetwarza „niepodtrzymywane” aluminium o grubości od 6 do 100 mikronów w procesie powlekania i laminowania. Efektem jest szeroka gama aluminiowych produktów opakowaniowych. Folie aluminiowe są laminowane z filmami polimerowymi, jak PET, OPP czy BOPP o grubości o 6-30 µm, LDPE i LLDPE w grubościach od 20-100 µm, BOPA w zakresie od 15-60 µm czy 25-100 µm PVC.

Ta zaawansowana linia składa się z 3 stacji powlekających wyposażonych w wymienne głowice do powlekania rotograwiurowego, semi-flekso oraz flekso. Ze względu na różnorodność materiałów, które mogą zostać wyprodukowane, maszyna ma dwa systemy odwracania wstęgi odpowiednie również do pracy z wstęgą bazowego „niepodtrzymywanego” (czyli bez żadnej warstwy innego materiału) aluminium o grubości zaledwie 6 µm.

- SAM Europe było dla nas najlepszym wyborem. Wspólnie opracowaliśmy kompletne rozwiązanie techniczne tworząc elastyczną linię powlekająco-laminującą z możliwością rozbudowy i modyfikacji również w obszarze kluczowych jej elementów. Dzięki bliskiej współpracy z zespołem projektowo-inżynieryjnym SAM, w ich europejskim biurze zaprojektowano maszynę w pełni dobraną do naszych indywidualnych potrzeb produkcyjnych. Przed wysyłką z fabryki SAM z Korei maszyna została w pełni zmontowana i z powodzeniem sprawdzona podczas suchych testów przeprowadzonych jako część testów fabrycznych. Z tą linią proces konwertowania rozpoczyna się od razu na najwyższym poziomie odpowiadając potrzebom najbardziej wymagającym i wrażliwym sektorom przemysłu farmaceutycznego i spożywczego - stwierdził w rozmowie z czasopismem C2, Giorgio Bertolinie, CEO Carcano.

Carcano Antonio S.p.A – firma powstała w 1880 roku i specjalizuje się w produkcji aluminiowych materiałów kompozytowych w różnych grubościach i do różnych zastosowań. Główne ich przeznaczenie to opakowania do żywności np. do kawy czy słodyczy, do opakowań farmaceutycznych oraz zastosowań przemysłowych.

SAM Europe s.r.l. działa w Casale Monferato w pn Włoszech i zajmuje się projektowaniem, sprzedażą i serwisem posprzedażowym linii SAM. W tym zakresie SAM Europe może zaprojektować kompletną, w pełni dostosowaną do indywidualnych potrzeb linię w programie 3D. Doświadczeni liderzy projektów oraz eksperci w tej technologii produkcji nadzorują pełny proces instalacyjny i uruchomienie linii. Częścią produktów „pod klucz” z portfolio SAM EUROPE są serwis posprzedażowy, szkolenia personelu obsługowego użytkowników linii, jak również szkolenia dotyczące utrzymania ruchu.

SAM Sung An Machinery Co, Ltd (SAM Korea) jest prowadzonym i zarządzanym rodzinnie przedsiębiorstwem zajmującym się konstrukcją, produkcją i montażem linii konwertujących dodatkowo oferującym centrum R&D wyposażonym w 3 linie laboratoryjno-produkcyjne, do przetwarzania wstęgi o szerokości od 100 do 1040 mm przy prędkościach pracy od 0,5-1000 m/min.

Czytaj więcej:
Maszyny 601

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61