Nowa linia produkcyjna folii BOPP w Alupol Films

Nowa linia produkcyjna folii BOPP w Alupol Films
Alupol Films Sp. z o.o., spółka zależna od Alupol Packaging SA, rozpoczęła produkcję 5-warstwowej folii polipropylenowej. Inwestycja typu greenfield została zlokalizowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego w Oświęcimiu.

Uruchomiona linia produkcyjna dostarczona została przez firmę Brückner Maschinenbau GmbH & Co. KG - światowego lidera w projektowaniu i wykonywaniu maszyn do produkcji folii BOPP. Jest to obecnie największa i najnowocześniejsza linia produkcyjna BOPP w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie.

Docelowa wydajność linii będzie wynosić 30-40 tys. ton folii rocznie w bardzo szerokim asortymencie. Zakład produkuje folie: transparentne, białe, perliste, matowe i metalizowane.

maszyna do produkcji folii


Równocześnie z produkcją folii uruchomiony został proces jej metalizacji na specjalistycznym urządzeniu dostarczonym przez firmę Bobst.

urządzenie do metalizacji folii


Grupa Alupol Packaging wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Kęty SA jest największym producentem opakowań giętkich w kraju i jednym z największych w Europie. W jej skład wchodzą Alupol Packaging SA zlokalizowana w Tychach oraz spółki zależne: Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o. i Alupol Films Sp. z o.o.

Czytaj więcej: Opakowania 1112 Folia 294