Nowa maszyna pakująca firmy Sealed Air Cryovac

Nowa maszyna pakująca firmy Sealed Air Cryovac
Firma Sealed Air Cryovac wprowadza na rynek nową szybkoobrotową maszynę pakującą do opakowań termokurczliwych.

Nowa zrobotyzowana ładowarka z serii Cryovac BLR2C przeznaczona jest przede wszystkim do worków termokurczliwych. Została stworzona z myślą o wydajności, bezpieczeństwie i higienie w procesie pakowania szerokiej gamy twardych serów. Uzyskuje szybkość pakowania do 20 paczek na minutę w zależności od wielkości produktów. Dzięki automatycznemu poborowi worków, transferowi i załadunkowi przez ramię robota, do nadzoru maszyny potrzebny jest tylko jeden operator. Cryovac BLR2C wyróżnia się solidną konstrukcją wysokiej jakości, do której w całości wykorzystano materiały dopuszczone do kontaktu z żywnością w procesie produkcji. Czyszczenie jest łatwe dzięki możliwości zdjęcia wszystkich pasów bez żadnych narzędzi, natomiast prosta konserwacja stanowiła zasadniczą część założeń dotyczących projektu.

Nowa maszyna pakująca Sealed Air


Jak wspomniano na ładowarce Cryovac BLR2C można pakować twarde sery o maksymalnej wadze do 20 kg, o wymiarach od 170 do 700 mm (długość), 105–380 mm (szerokość) i 40–115 mm (wysokość). W tych gabarytach mieszczą się pakowane sery w kawałkach ze standardowych eurobloków. Dwa podajniki w maszynie umożliwiają ładowanie worków w dwóch różnych rozmiarach lub z dwoma różnymi nadrukami. Jednolite ułożenie worków zapobiega skażeniu obszaru zgrzewania, a różnorodny tooling umożliwia sprawne otwieranie worków. Widelce podajnika pakującego znajdują się na stałej wysokości i nie opadają, a szerokość pasa pakującego jest zmienna, aby dopasować się do różnych wymiarów produktów.

Standardowa oferta ładowarek Cryovac BLR2C jest dostępna bez podajnika i odbiornika, co pozwala na płynną, indywidualnie dopasowaną integrację z istniejącymi rozstawieniami linii pakujących. Występuje w czterech różnych wersjach ułatwiających łatwe wdrożenie w zakładzie produkcyjnym – przepływ produktu od lewej strony do prawej lub od prawej do lewej, z wyborem ustawienia ekranu dotykowego operatora przy podajniku lub odbiorniku w każdej z obu wersji. Ładowarka jest także kompatybilna z nowym rozwiązaniem sieciowym PakFormance, składającym się z urządzeń i oprogramowania, służącym do monitoringu i optymalizacji wydajności linii pakującej.

Czytaj więcej: Maszyny 480

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska