Nowa tekturnica w zakładach Mondi BZWP

Nowa tekturnica w zakładach Mondi BZWP
W zakładach Mondi BZWP w Bystrzycy Kłodzkiej przeprowadzono operację demontażu tekturnicy oraz instalacji nowego urządzenia. Przeprowadzenie wszystkich prac zajęło zaledwie 19 dni i odbyło się bez przerw w produkcji.

Bystrzyckie zakłady produkują opakowania z tektury falistej. W ramach modernizacji instalacji dotychczasową tekturnicę o szerokości 220 cm zastąpiono nowocześniejszym urządzeniem o szerokości 250 cm. Dostawcą nowej maszyny była firma Fosber.

W przedsięwzięciu brali udział członkowie zespołu Mondi oraz ponad 50 osób z firm zewnętrznych, pracujących w systemie 24/7. Dzięki temu czas realizacji inwestycji był znacząco krótszy niż standardowy okres 5-6 tygodni. Przeprowadzone prace obejmowały demontaż starych urządzeń, rozbiórkę i rekonstrukcję podłóg, wykonanie posadzek oraz instalację nowego sprzętu.

- Nowa tekturnica to dla nas przede wszystkim przejście na wyższy poziom produktywności - powiedział Dawid Pilcek, dyrektor zarządzający Mondi BZWP. - To poważny krok zarówno dla samej firmy, jak i naszych klientów. Projekt przebiegał bardzo sprawnie, a partnerska współpraca z zakładami Mondi w Świeciu i w Warszawie pozwoliła nam na utrzymanie ciągłości dostaw i poziomu usług.

W czasie prowadzonych prac Mondi BZWP dotarło na czas 260 dostaw półwyrobów
z zakładów Mondi Świecie i Mondi Warszawa.

Mondi BZWP


Zakłady w Bystrzycy Kłodzkiej produkują opakowania z tektury falistej od ponad 40 lat. Zakład został włączony do Grupy Mondi w 2000 roku. Mondi BZWP oferuje m.in. opakowania z tektury falistej, od standardowych pudeł typu "American case", po skomplikowane pudła wykrojnikowe z wysokiej jakości nadrukami nawet w sześciu kolorach. Spółka posiada certyfikaty OHSAS 18001, ISO 9001, BRC, ISO14001, oferuje także opakowania wytworzone z papieru z certyfikatem FSC.