Nowe bezhalogenowe, opóźniające zapalenie poliestry i poliamidy

Przewodność cieplna i właściwości opóźniające zapalenie

Kolejnym tematem poruszanym przy stanowisku koncernu LANXESS była nowa linia przewodzących ciepło poliamidów Durethan TC, których celem jest zapewnienie lepszej gospodarki cieplnej.

- Jednym z bardziej interesujących produktów z tej linii jest nowy poliamid 6 pod nazwą Durethan TP 723-620. Związek ten łączy w sobie doskonałe właściwości odbijania światła oraz przewodność cieplną z wysoką odpornością na zapalenie dzięki bezhalogenowemu dodatkowi opóźniającemu - podkreślił Alexander Radeck. Potencjalne zastosowania obejmują elementy rozpraszające ciepło, takie jak radiatory i moduły LED.

Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2016 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 19 200 pracowników w 25 różnych krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych. Dzięki ARLANXEO, spółce typu joint-venture utworzonej wraz z Saudi Aramco, koncern LANXESS jest również głównym dostawcą kauczuków syntetycznych. Koncern LANXESS należy do najważniejszych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i FTSE4Good.

Omnimate Power DrivesLanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A