Nowe dysze do wlewu bocznego

Nowe dysze do wlewu bocznego…
Firma Günther Heisskanaltechnik wprowadziła na rynek dysze z gorącym kanałem do wlewu bocznego.

Produkt firmy to nowa wielopunktowa dysza z gorącym kanałem typu OMT. Został on skonstruowany do bezpośredniego wlewu bocznego części w kompaktowych wielogniazdowych formach wtryskowych o zwartej budowie.

Zastosowanie pokazywanych dysz umożliwia konstrukcję formy wtryskowej z niedzielonymi wkładkami. Dysza z gorącym kanałem typu OMT może być stosowana w charakterze dyszy pojedynczej po zamontowaniu na niej ogrzewanego elementu przyłączeniowego.

Opcjonalnie zastosowano wykonanie igieł dyszy z zabezpieczeniem przed zużyciem do przetwórstwa tworzyw z wypełniaczami. Dysza z ogrzewanym elementem przyłączeniowym może być również stosowana jako dysza centralna.

Co istotne, produkt umożliwia przeprowadzenie wlewu bocznego bez tzw. zimnego korka. Średnica koła podziałowego rozmieszczenia igieł wynosi 45 mm. Istnieje możliwość wymiany poszczególnych igieł na maszynie. Na jedną dyszę przypada osiem igieł. Produkt cechuje się tzw. ułożyskowaniem pływającym, stąd też występuje tu położenie stałe niezależnie od rozszerzalności cieplnej.