Nowe masterbacze firmy Ampacet

Nowe masterbacze firmy Ampacet
Firma Ampacet wprowadziła na rynek nowe typy dodatków antystatycznch do tworzyw sztucznych.

Antystatyki noszą nazwy liczbowe. Pierwszy z nich to 103429, drugi natomiast 103430. Są to najnowsze propozycje w asortymencie nowoczesnych dodatków antystatycznych oferowanych przez Ampacet. Oba produkty opracowano z myślą o zapewnieniu trwałego i stabilnego efektu antystatycznego w przypadku opakowań przemysłowych i spożywczych.

Antystatyk 103429 wykorzystuje jako nośnik polimer typu COP (cyclic olefin polymer). Tym samym gwarantuje doskonałe właściwości antystatyczne przy wilgotności względnej powietrza na poziomie 50 proc. oraz 15 proc. Zaleca się stosowanie tego antystatyku w stężeniu od 30 do 40 proc., tak aby uzyskać równomierne rozłożenie właściwości antystatycznych w folii.

Z kolei antystatyk 103430 opiera się na nośniku polimeru typu polietylenowego i zapewnia równie dobre właściwości antystatyczne przy wilgotności względnej powietrza na poziomie 50 proc. oraz 30 proc. Aby uzyskać równomierne rozłożenie właściwości antystatycznych w folii należy dozować czynnik antystatyczny w stężeniu od 30 do 40 proc.

Firma Ampacet wprowadziła na rynek nowe typy dodatków antystatycznch do tworzyw sztucznych.


Oba nowe produkty charakteryzują się rozwiniętymi właściwościami higroskopijnymi. Oznacza to, że przed przetworzeniem masterbacza konieczne może okazać się wcześniejsze podsuszenie materiału w temperaturze 50 st. C. Po przetworzeniu zaleca się również standardowe oczyszczenie układu wytłaczającego.

Amerykańska firma Ampacet jest wiodącym światowym dostawcą koncentratów barwiących do tworzyw sztucznych. Oferta spółki obejmuje paletę kolorowych pigmentów, białych i czarnych koncentratów, a także barwników pozwalających na uzyskanie efektów specjalnych. Firma działa również w Polsce.

Czytaj więcej: Barwniki 75