Nowe opakowania dla branży spożywczej

Nowe opakowania dla branży…
Plast – Box SA wprowadził do swojego asortymentu pokrywki do okrągłych wiader foliowanych. Najnowszy produkt słupskiej spółki przeznaczony jest do kompletowania z trzema najpopularniejszymi typami okrągłych wiader o pojemności 3, 5 oraz 10 l. Funkcjonalne pokrywki z uwagi na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i zabezpieczenie wsadu folią lub patynką zagrzewaną na wiadrze, dedykowane są przede wszystkim odbiorcom z branży spożywczej.


Plast – Box SA przygotowywał projekt form pokrywek do okrągłych wiader foliowanych w ramach programu inwestycyjnego na rok 2012. Po kilku miesiącach wytężonej pracy ostateczny odbiór produktu nastąpił w czerwcu 2012 roku. Nowe pokrywki zostały wykonane w taki sposób, aby zatrzaskiwały się na wiadrze, a ich zdjęcie możliwe było jedynie poprzez zerwanie plomby wiadra. Rozwiązanie to stanowi dodatkowe zabezpieczanie zafoliowanego wsadu w transporcie oraz znacząco przedłuża termin przydatności produktów spożywczych. Projektanci słupskiej spółki zadbali również aby wszystkie pokrywki miały przygotowane przetłoczenie do montowania pompek dozujących , szczególnie przydatnych w cateringu. Tak duża dbałość o szczegóły konstrukcyjne sprawia, że wyrobami z Plast – Box SA interesują się producenci różnego rodzaju sosów spożywczych, produktów mlecznych oraz przetworów owocowo – warzywnych. „Włożyliśmy wiele pracy w stworzenie produktu, który będzie uniwersalny, wytrzymały oraz spełni najwyższe wymogi estetyczne odbiorców z branży spożywczej. Dokładnie przemyślany projekt nowych pokryw umożliwia stosowanie ich zarówno z wiadrami okrągłymi typu LB, jak i typu BIS. Ponadto identyczny wymiar wewnętrzny nowych pokrywek oraz możliwość zdobienia ich w technologii IML, tak jak w przypadku standardowej wersji produkowanej przez Plast – Box SA, sprawia, że klienci posiadający nasze wiadra z dwoma rodzajami pokryw nie będą musieli zmieniać oryginalnych wzorów etykiet”- mówi Andrzej Sadowski Członek Zarządu Przedsiębiorstwa Tworzyw Sztucznych Plast – Box SA.

Obecnie Plast – Box SA przeprowadza testy walidacyjne u zainteresowanych produktem klientów. Pierwsza dostawa pokrywek do wiader foliowanych trafiła już do polskiego producenta znanych produktów spożywczych. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie nowym asortymentem słupska spółka spodziewa się, że nadchodzące miesiące przyniosą kolejne intratne umowy z parterami handlowymi z kraju i zagranicy.

Czytaj więcej: Opakowania 1414 Wiadra 52Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20