Nowe opakowanie z tworzywa sztucznego

Nowe opakowanie z tworzywa sztucznego
Koncern RPC stworzył oryginalny nowy pojemnik z tworzywa sztucznego przeznaczony do margaryny z falistą pokrywką. Opakowanie pojawiło się już na wielu europejskich rynkach.

Producent wykorzystał swoje wieloletnie doświadczenie w zakresie drukowania prowadzonego na folii polipropylenowej i odbywającego się przed procesem termoformowania.

Najwięsza trudnością jaka stanęła przed wytwórcami opakowania było poradzenie sobie z falistym kształtem wieczka. Był to problem ponieważ obrzeża mają zmienną wysokość od ok. 3 mm do 12 mm. Wymagało to starannej kontroli zniekształceń projektu podczas drukowania, tak aby zapewnić czysty i ostry obraz na końcowym opakowaniu.

- Wykorzystaliśmy doświadczenie odnośnie tworzenia nadruków wstępnych, aby uzyskać pożądanyefekt, zachowując przy tym dużą szybkość i wydajność produkcji – wytłumaczyli po fakcie przedstawiciele RPC.

Pojemnik i wieczko zadrukowane są w technice druku sześciokolorowego. Na obu umieszczone jest tradycyjne wielobarwne logo producenta produktu.

Czytaj więcej: Opakowania 1097