Nowe oznaczenia opon dla państw Unii Europejskiej

Nowe oznaczenia opon dla państw Unii Europejskiej
Firma Zebra Technologies wprowadza na rynek specjalistyczne etykiety.

Zebra Technologies poinformowała o opracowaniu polipropylenowych arkuszy etykiet, które spełniają nowe wymogi Unii Europejskiej w zakresie etykietowania opon.

Sprawa jest świeża. Oto bowiem zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego od 1 listopada 2012 r. wprowadzone zostały nowe jednolite zasady znakowania opon w krajach unijnych. Etykiety umieszczane na oponach muszą informować o efektywności paliwowej, poziomie hałasu toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Rozporządzenie w sprawie znakowania opon ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz umożliwienie konsumentom szybkie dotarcie do kompletnych informacji na temat najważniejszych parametrów technicznych opon.

Niezwykle ważnym aspektem wprowadzania oznaczeń na opony jest więc wybór odpowiednich etykiet, na których będą drukowane informacje. Zebra Technologies opracowała w tym celu wysokiej jakości polipropylenowe arkusze etykiet, które spełniają nowe wymogi Unii Europejskiej w zakresie etykietowania opon.

System etykietowania opon musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb producenta. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom proponujemy etykiety odporne na częste obicia podczas transportu, na przechowywanie w różnych warunkach temperaturowych, zarówno we wnętrzach, jak i na powietrzu oraz takie, które mogą być przyklejane na chropowatych, nierównych powierzchniach zawierających chemikalia – tłumaczą przedstawiciele spółki. - Bardzo ważnym elementem idealnej etykiety na opony jest silny, trwały klej, który utrzyma wydrukowane informacje w odpowiednim miejscu. Klej stosowany przez Zebra Technologies, o specjalnie opracowanym składzie, jest odporny na penetrację substancji znajdujących się w gumowych oponach, które mogłyby zniszczyć inne kleje o wysokiej przylepności. Dzięki syntetycznej powłoce zapewniającej odporność na działanie promieni słonecznych w normalnych warunkach użytkowania, etykiety nadają się do umieszczania na oponach wystawionych na działanie czynników zewnętrznych.