Nowe płyty i folie firmy Tuplex

Płyty dwustronne Vivak Design oraz folie samoprzylepne TU-Print Premium, to produkty, które firma Tuplex włącza latem do swojej oferty.

Płyty Vivak Design zostały wykonane w technice dwustronnej i są przeznaczone do dekoracji wnętrz. Ich producentem jest niemiecki Bayer Sheet Europe.
Płyty powstały przy wykorzystaniu termoplastycznego kopoliestru. Cechują się wysokim stopniem przezroczystości, znacznym poziomem odporności ogniowej, a także stwarzają możliwość ich powtórnego wykorzystania, czyli podlegają recyklingowi. Są ponadto bardzo łatwe do termoformowania. Proces ten przebiega szybko dzięki temu, że nie występuje konieczność stosowania wstępnego suszenia płyty oraz wykorzystania stosunkowo niskich temperatur podczas tłoczenia. Tym samym oszczędza się energię elektryczną oraz skraca czas produkcji potrzebnych wytłoczeń. Powierzchnia płyty po wytłoczeniu pozostaje matowa.

Z kolei jeśli chodzi o folie samoprzylepne TU-Print Premium to nadają się one pod zadruk cyfrowy. Pod tą nazwą Tuplex wprowadza folie: Vinyl Premium - jest to folia monomeryczna, Cast 3D Premium - folia wylewana, 3D Laminate Premium - jest to laminat wylewany współgrający z folią TU-Print Cast 3D Premium, Screen Premium - folia pod zadruk sitem oraz One Vision Premium - folia perforowana polimerowa.

TU-Print Vinyl Premium cechuje się bardzo dobrą jakością zadruku, stabilnością wymiarową, trwałym przezroczystym klejem na bazie akrylu oraz znakomitą adhezją na większości powierzchni.

TU-Print Cast 3D Premium jest to 50-mikronowa folia wylewana z szarym klejem kanalikowym przeznaczona na nieregularne powierzchnie aplikacyjne. TU-Print Cast 3D Premium to natomiast długookresowa folia do wielkoformatowych zadruków solwentowych, która dobrze układa się na głębokich przetłoczeniach. Następna w kolejności TU-Print Cast 3D Premium przeznaczona jest głównie do zastosowań na powierzchnie 3D. Wreszcie TU-Print One Vision Premium to 150-mikronowa folia polimerowa z transparentnym klejem usuwalnym na bazie akrylu.

Tuplex jest jednym ze zdecydowanie największych dystrybutorów tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W naszym kraju spółka posiada 14 spośród 35 swoich europejskich oddziałów. Dysponuje materiałami, pochodzącymi od takich renomowanych producentów jak Alcoa, BASF, Altuglas, Bayer, Ferrari oraz Avery.