Nowe siłowniki beztłoczyskowe Lintra Plus firmy Norgren

Nowe siłowniki beztłoczyskowe… Firma Norgren Polska wprowadziła na rynek nowy model siłowników beztłoczyskowych z serii Lintra. Znajdują one zastosowanie w wielu sektorach przemysłu, m.in.: branży samochodowej, spożywczej, obróbce drewna oraz branży papierniczej.

- Konstrukcja nowych siłowników Lintra Plus została tak zoptymalizowana, by zapewnić użytkownikom uniwersalność działania, wydajność oraz wysokie osiągi w połączeniu z absolutną niezawodnością – tłumaczy Grażyna Chudzińska z firmy Norgren.

Nowa seria Norgren Lintra Plus (M/146000) łączy w sobie wszystkie zalety, które posiadają istniejące już produkty Norgren z serii Lintra. Ponieważ są one dostępne na rynku od ponad 15 lat, więc zdążyły już udowodnić swoją prydatność. Nowa seria siłowników jest w pełni wymienna ze starą wersją Lintry M/46000.

Nowa Lintra Plus zapewnia konstruktorom maszyn wysoki stopień uniwersalności i elastyczność dzięki różnorodnym systemom prowadzenia. Dzięki temu można ją stosować w różnorodnych sektorach przemysłu: branży samochodowej, spożywczej, obróbce drewna oraz branży papierniczej.

Jest odpowiednia dla medium sprężonego filtrowanego powietrza, smarowanego lub nie smarowanego, od 1 do 8 bar. Obecnie dostępne są skoki 32, 40 i 50 mm dla czterech wariantów. Te warianty to: M/146000 – z zewnętrznym prowadzeniem, M/146100 – z wewnętrznym prowadzeniem, M/146200 – z precyzyjnym prowadzeniem rolkowym oraz M/146200/P – z precyzyjnym prowadzeniem na kulowych łożyskach liniowych. Powyższe wersje ze skokami 16, 20, 25,63 i 80 będą dostępne od przyszłego roku.

Wszystkie wersje i modele mają pneumatyczny system amortyzacji, który jest wystarczająco wydajny, aby sprostać większości działań. Ponadto w zastosowaniach o ekstremalnych warunkach można stosować dodatkowe amortyzatory.

Co szczególnie ważne nowy, lekki profil aluminiowy może być zamontowany w każdej maszynie. Poliuretanowe uszczelki tłoka i precyzyjnie wytłaczany profili aluminiowy zapewnia urządzeniom z serii Lintra Plus długą żywotność.

Nowe konstrukcyjnie uszczelki zgarniające wózka i taśmy maskującej na wszystkich modelach skutecznie zabezpieczają przed kurzem.

Siłowniki są wykorzystywane w licznych technicznych zastosowaniach, takich jak: podnoszenie i opuszczanie, podawanie i prowadzenie, wybieranie i umieszczania, a także napełnianie, malowanie natryskowe oraz cięcie.

Urządzenie pracuje w temperaturze roboczej od - 30 st. C. do 80 st. C. Prędkość jego działania dochodzi do 2 m/s. Jeśli chodzi o materiał z jakiego wykonane są jego poszczególne części, to jest to: aluminium odlewane ciśnieniowo, stop aluminium anodyzowanego, poliuretan, żywica poliamidowa oraz guma nitrylowa.

Główne zalety urządzenia to: nowa konstrukcja uszczelki wózka, która zapewnia doskonałą ochronę przed kurzem oraz bardziej płynne działanie, nowy mechanizm zwierania taśm uszczelniających znacznie obniżający tarcie i zapewniający płynność ruchu.

Ponadto tym, co wyróżnia nową serię, jest także nowoczesny rozdzielacz taśm dający lepsze osiągi ruchu, integralny pierścień zgarniający tłoka gwarantujący dodatkowe podparcie oraz możliwość przenoszenia większych obciążeń, a także rowki montażowe pozwalające na prostą i korzystną integrację w konstrukcji maszyny.

Norgren jest firmą, która posiada bogate doświadczenia współpracy z wieloma gałęziami przemysłu - od produkcji opakowań i butelkowania PET po rozwiązania dla pojazdów użytkowych, od półprzewodników po urządzenia dla medycyny, od przemysłu drukarskiego i tekstylnego po przemysł samochodowy i transport kolejowy. Dysponuje fabrykami w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Meksyku i Czechach.

Czytaj więcej:
Maszyny 548
Nowości 286

brak
 

Producent pneumatyki przemysłowej

Polska