Nowe systemy niepalne firmy Lavesan

Nowe systemy niepalne firmy Lavesan
Najnowszym osiągnięciem firmy Lavesan jest stworzenie dwóch nowych systemów niepalnych EPIC (Enhanced Protection from Ignition for Composites), łatwych w użyciu oraz jednocześnie spełniających europejską normę niepalności CEN-TS 45545 (określającą wymagania właściwości pożarowych materiałów i wyrobów stosowanych w pojazdach szynowych) na poziomie HL3 (R1 oraz R17).

System EPIC ONE składa się z żelkotu Lavecoat FT oraz żywicy Lerpol RS61 i może być używany do laminowania metodą ręczną, natryskową oraz RTM. Żelkot Lavecoat FT jest najsilniejszą dostępną barierą przed ogniem i ciepłem. Jest on dostępny w jednym kolorze i nie daje powierzchni nadającej się do ekspozycji na światło i wodę, dlatego też części wyprodukowane z użyciem tego żelkotu muszą zostać pokryte lakierem w tradycyjny sposób. Nie ma to wpływu na właściwości niepalne kompozytu.
Żywica LERPOL RS61 jest zupełnie nową żywicą w ofercie firmy Lavesan znanej z doświadczenia w produkcji żywic wypełnionych. Nakładanie żywicy wypełnionej nigdy nie było tak łatwe.

Lavesan


System EPIC TWO składa się z żelkotu Lavecoat FT oraz żywicy winyloestrowej Lerpol R813 i może być stosowany w procesie infuzji. LERPOL R813 to nowa żywica winyloestrowa o doskonałych właściwościach mechanicznych i niskiej lepkości, co sprawia, że jest doskonałym produktem do infuzji. Dzięki tej żywicy system EPIC TWO jest najlepszym rozwiązaniem na rynku do produkcji dużych elementów pociągów.

Oprócz systemów niepalnych w portfolio firmy Lavesan znajdują się również żelkoty i topkoty, żywice oraz szpachle i kleje poliestrowe oraz VE, system do budowy form One-Shot oraz specjalistyczne wzmocnienia szklane certyfikowane w RINA (tkaniny, matotkaniny, Lavecore - materiał do RTM i infuzji).

Lavesan


Czytaj więcej: Kompozyty 166

brak
 

Producent żelkotów, klejów/szpachli, żywic, wzmocnień szklanych, systemów do budowy form oraz niepalnych

Polska