Nowe trendy w wytłaczaniu profili WPC

Nowe trendy w wytłaczaniu…
Światowa branża kompozytów WPC przeżywa swoje wielkie dni. Rynek wciąż się dynamicznie rozwija, zwłaszcza na Dalekim Wschodzie i w USA, gdzie tempo wzrostu przekracza 5 proc. rocznie. Ten wzrost związany jest nie tylko z nowymi zastosowaniami kompozytów WPC, lecz także z postępem dokonującym się w zakresie maszyn do produkcji profili. Są one współcześnie coraz bardziej energooszczędne, a jednocześnie - wzrastają ich możliwości produkcyjne.

Struktura kosztów w sektorze profili WPC jest podobna jak w całym przetwórstwie tworzyw sztucznych - koszty materiałów stanowią największy odsetek całkowitych nakładów ponoszonych przez przedsiębiorców i mogą sięgać 80 proc. Stąd zaobserwować można rosnące zapotrzebowanie na tanie wypełniacze, jak np. łuski ryżu, wypełniacze mineralne czy pochodzące z włókien z recyklingu. Stosuje się także m.in. specyficzne konstrukcje profili, zawierających puste przestrzenie wewnątrz. Rośnie też popyt na efektywne kosztowo maszyny, zwłaszcza wśród producentów sztandarowego wyrobu z kompozytów WPC - paneli podłogowych. Innym problemem branży jest temperatura procesu - w przetwórstwie materiałów zawierających włókna naturalne jej wysokość jest jednym z ważniejszych parametrów przesądzających o jakości gotowego wyrobu.

battenfeld-cincinnati: nowe wypełniacze i duża moc

Czołowi producenci wytłaczarek starają się dostarczać rozwiązań, które w możliwie pełny sposób pozwolą przetwórcom na ograniczenie kosztów produkcji. Przykładem mogą być urządzenia zaprezentowane przez battenfeld-cincinnati podczas ostatniej edycji konferencji Wood Plastics Conference, która odbyła się w listopadzie ub.r. w Wiedniu. Wraz z dostawcą surowców, belgijską firmą Beologic austriacki producent zaprezentował m.in. kompletną linię produkującą puste profile WPC oparte na PVC z 50-procentową zawartością łusek ryżowych. Linia zaopatrzona została w wytłaczarkę dwuślimakową fiberEX 93-34 D, specjalnie zaprojektowaną do wytwarzania profili WPC. Na uwagę zasługuje moc instalacji, która w ciągu godziny może wyprodukować 380 kg gotowego wyrobu, co stanowi duże osiągnięcie w zakresie produkcji profili opartych na polichlorku winylu. Druga, mniejsza linia służyła do produkcji profili WPC w oparciu o żywicę biopoliestrową. Moce produkcyjne instalacji zawierającej wytłaczarkę jednoślimakową alpha 45 wynoszą 40 kg/h.

battenfeld-cincinnati

Wytłaczarka fiberEX 93-34D nadaje się szczególnie do produkcji średniej wielkości (do 400 kg/h)


- Oferujemy rozwiązania odpowiednie dla wszystkich aplikacji w zakresie kompozytów WPC, co więcej - możemy także zaproponować rozwiązania skrojone na miarę - przekonuje Sonja Kahr z firmy battenfeld-cincinnati. - W naszym portfolio posiadamy wytłaczarki jednoślimakowe oraz stożkowe wytłaczarki dwuślimakowe do produkcji niewielkich profili technicznych; z kolei do produkcji masowej proponujemy wytłaczarki równoległe o długości ślimaka 34D. Odznaczają się one m.in. możliwością bezpośredniego dodawania barwników.

Warto dodać, że dużą zaletą zaprezentowane compoundu PVC-łuski ryżu jest nie tylko jego konkurencyjna cena w stosunku do tradycyjnych mieszanek tworzywa i mączki drzewnej, lecz także wysoka odporność na utratę barwy ze względu na brak ligniny.


Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

Polska, 32-050 Skawina, Piłsudskiego 23

Iebm
Iebm

Wysłany: 2015-01-23 18:32:20

Układ plastyfikacyjny Cincinati - proszę o informację jaką gwarancję , a raczej - ile metrów profilu WPC gwarantujecie dla swojego układu plastyfikacyjnego i ile on kosztuje . Jak łatwo zbilansować , skoro chinka dwuslimakowa zrobiła ponad 700.000 mb wpc na bazie pvc z 80 % domieszką , a nowy układ plastyfikcyjny bi-metal 12.000 USd + transport , skonfrontujemy rewelacje Cincinatti . Poza tym Beologic ....hm......