Nowe trendy w wytłaczaniu profili WPC

Polskie wytłaczarki dla branży WPC

Choć przyzwyczailiśmy się do myśli, że innowacyjnych maszyn do przetwórstwa tworzyw szukamy zazwyczaj u zachodnich sąsiadów, warto zauważyć, że rodzimi producenci wytłaczarek starają się nie zasypiać gruszek w popiele i proponują ciekawe rozwiązania, w tym także dla branży przetwórstwa kompozytów WPC. Przykładem może być firma Zamak Mercator, która pod koniec ub.r. dostarczyła człuchowskiej firmie PPU Intermet dwie specjalistyczne wytłaczarki. Mają one przetwarzać materiały odpadowe - tworzywa i mączkę drzewną - w pełnowartościowe tworzywo WPC.

Pierwsza z maszyn to wytłaczarka jednoślimakowa EHP-90i, służącą do przetwarzania odpadów PP/PE w pełnowartościowe tworzywo, w procesie regranulacji. Wytłaczarka posiada kompaktową budowę, układ plastyfikujący o średnicy ślimaka 90 mm i innowacyjnej geometrii. Maksymalna wydajność wytłaczarki wynosi 280 kg/h. Urządzenie jest sterowane poprzez panel dotykowy, na którym pokazany jest cały proces przetwórstwa. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa wytłaczarki ogranicza się praktycznie do samego nadzorowania przebiegu procesu.

Zamak Mercator

Wytłaczarka jednoślimakowa EHP-90i


Z kolei wytłaczarka EHP-60i o średnicy układu uplastyczniającego równej 60 mm jest przeznaczona do współpracy z linią do wytwarzania profili z WPC jako koekstruder. Przejezdna rama pozwala na przemieszczanie wytłaczarki w zależności od potrzeb. Jest ona również sterowana przy pomocy panelu dotykowego, poprzez sterownik PLC. Oprogramowanie umożliwia kontrolę wszystkich parametrów procesu, jak również używanie gotowych receptur.

Zamak Mercator

Wytłaczarka EHP-60i


Jak wiadomo, polska branża maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych w porównaniu z uznanymi markami zachodnimi jest dość wątła, a jej sytuacji nie poprawia konkurencja tanich maszyn azjatyckich. Być może dobrym pomysłem byłoby dla polskich producentów poszukiwanie nisz, w których mogliby się specjalizować - jedną z nich mogłyby być właśnie wytłaczarki dla branży WPC. Zwłaszcza, że w nowej perspektywie finansowej UE program Horyzont 2020 wspiera przedsiębiorstwa, które mogą zaoferować innowacyjne rozwiązania o znaczącym potencjale komercyjnym.

Czytaj więcej: Wytłaczarki 83 Kompozyty 166

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

Polska, 32-050 Skawina, Piłsudskiego 23
Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2

Iebm
Iebm

Wysłany: 2015-01-23 18:32:20

Układ plastyfikacyjny Cincinati - proszę o informację jaką gwarancję , a raczej - ile metrów profilu WPC gwarantujecie dla swojego układu plastyfikacyjnego i ile on kosztuje . Jak łatwo zbilansować , skoro chinka dwuslimakowa zrobiła ponad 700.000 mb wpc na bazie pvc z 80 % domieszką , a nowy układ plastyfikcyjny bi-metal 12.000 USd + transport , skonfrontujemy rewelacje Cincinatti . Poza tym Beologic ....hm......