Nowe wtryskarki elektryczne Haitiana

Nowe wtryskarki elektryczne Haitiana
Koncern Haitian wprowadza na rynek nową serię w pełni elektrycznych wtryskarek.

Maszyny, nad którymi pracowali niemieccy inżynierowie, mają być zdaniem przedstawicieli koncernu, przełamaniem wieloletniej dominacji japońskiej myśli technologicznej na polu wtryskarek elektrycznych.

Nowe wtryskarki Zhafir powinny znaleźć wzięcie przede wszystkim w przemyśle medycznym. Prace nad nimi trwały siedem lat i były prowadzone przez spółkę Zhafir Plastics Machinery, wchodzącą w skład rodziny chińskiego Haitiana.

Wtryskarki są opisywane jako maszyny, które wykorzystują płyty boczne a nie kolumny dla stworzenia o 70 proc. większej przestrzeni formy oraz pozwalają na użycie większych narzędzi w mniejszych maszynach. Wtryskarki są o 30 proc. szczuplejsze niż wcześniejsze modele i cechują się większą produktywnością w przeliczeniu na metr kwadratowy. Mechanizm zaciskowy ma tylko dwie dźwignie. Uproszczona konstrukcja ma na celu płynną pracę urządzenia i zintensyfikowanie jego powtarzalności. W nowych modelach wyeliminowano konieczność użycia oleju.

W 2010 r. Haitian sprzedał w 130 państwach świata ponad 30 tys. wtryskarek. Wyników za 2011 r. firma jeszcze nie ujawniła.

W naszym kraju od niedawna za sprzedaż Haitiana odpowiada firma Mapro Polska.

Czytaj więcej: Wtryskarki 441 Ze świata 315

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek
 

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek

Polska