Nowoczesne łożyska w urządzeniach pakujących

Nowoczesne łożyska w urządzeniach pakujących
Zastosowanie maszyn pakujących z roku na rok zwiększa się. Urządzenia tego rodzaju można znaleźć w wielu zakładach, gdzie stosowane są od automatycznego pakowania produktów kosmetycznych, farmaceutycznych, przemysłowych, aż po układanie produktów spożywczych w specjalnie przygotowanych opakowaniach. Warto zwrócić uwagę, iż współczesne maszyny pakujące to zaawansowane urządzenia, w których stosowane są najnowocześniejsze technologie.

Jednym z producentów maszyn pakujących jest firma Radpak, specjalizująca się w produkcji różnych urządzeń, począwszy od wag liniowych, kombinacyjnych, dozowników objętościowych, pionowych maszyn pakujących, kartoniarek oraz urządzeń do kartonowania zbiorczego, aż po kompletne linie pakujące. Radpak od wielu lat współpracuje z firmą igus, która dostarcza nowoczesne łożyska polimerowe do maszyn pakujących zarówno ślizgowe, prowadnice liniowe jak i łożyska przegubowe.

Jednym z najnowszych urządzeń jest Case Packer RKZ, umożliwiający odliczanie żądanej ilości opakowań jednostkowych i w określonej konfiguracji zapakowanie ich do wstępnie uformowanego opakowania zbiorczego oraz zaklejenie i zamknięcie. Zaawansowana technologia wykorzystana w urządzeniu pakującym Case Packer RKZ umożliwia pakowanie produktów w trzy różne typy kartonów zbiorczych: podstawa tray, zawijany typu wrapped around i podstawa z górną pokrywą tray&hood. Różnego rodzaju łożyska polimerowe firmy igus można znaleźć w wielu węzłach konstrukcyjnych maszyny np. w magazynie kartonów czy w mechanizmach regulacyjnych poszczególnych przesuwów.

Radpak


- W pionowej maszynie RM-32ACD typu doypack firmy Radpak zastosowano łożyska wahliwe przy mechanizmie napędowym, które gwarantują bezobsługową pracę - mówi Marcin Ligowski, dyrektor techniczny firmy Radpak. - Zastosowane produkty firmy igus stanowią bardzo trwałe rozwiązanie. Dodatkowym atutem tych produktów jest ich cicha praca oraz niskie współczynniki tarcia w pracy na sucho.

Radpak


Zastosowane aplikacje łożyskowe igubal firmy igus są bardzo lekkie, dlatego w znaczny sposób obniżają masę aplikacji, wymagają mało miejsca montażowego, dzięki swoim wymiarom. Wysokowydajne, polimerowe łożyska ślizgowe firmy igus są idealnym rozwiązaniem dla producentów maszyn pakujących, ponieważ nie wymagają smarowania i są odporne na korozję, co zwiększa wydajność i skraca czas obsługi urządzeń, a przy tym są bardzo ekonomiczne. Łożyska polimerowe są odporne na środki chemiczne stosowane przy myciu urządzeń pakujących, szczególnie w branży spożywczej, która musi spełniać normy czystości.
Mają one doskonałe właściwości tłumiące wibracje, są niewrażliwe na brud, mogą pracować w cieczach, a nawet w agresywnych chemikaliach. Właściwości łożysk polimerowych idealnie sprawdzają się zarówno w aplikacjach pracujących na sucho, jak i w środowisku wilgotnym.

RadpakProducent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska