Nowość w ofercie partnera firmy Plast Line z Wrocławia

Nowość w ofercie partnera…
Firma Motan, której oficjalnym przedstawicielem w Polsce jest spółka Plast Line z Wrocławia, może pochwalić się kolejną ciekawą nowością produktową. Tym razem chodzi o krystalizator wykorzystywany przy recyklingu PET. Jest to model Luxor HDC.

Krystalizatory Luxor HDC o wydajności od 80-900 kg na godzinę dla przemiału i oryginału PET, to najnowsze osiągnięcie technologiczne firmy Motan. Po raz pierwszy bowiem koncern stworzył standardową linię przeznaczoną dla potrzeb recyklingu PET, ale w razie konieczności również i tworzywa PLA. Poszczególne krystalizatory zastosowane w procesie produkcji oferują cały szereg przekonywujących korzyści.

Co to dokładnie oznacza i czym się objawia?

Jak tłumaczą przedstawiciele niemieckiego koncernu, Motanowi konsekwentnie zależy na otwartym procesie w technice postępowania, tak aby przy niewielkiej relatywnej wilgotności powietrza procesowego można było skutecznie wysuszyć materiał.

Krystalizacja oferowana za sprawą tego rozwiązania redukuje i to w bardzo dużym stopniu hydrolityczny rozpad materiału. Krystalizatory Motan oszczędzają wiele energii za sprawą zintegrowanych wymienników ciepła, jak również poprzez specjalną dmuchawę, która jest sterowana temperaturą powietrza odlotowego. Zadaniem dmuchawy jest regulacja ilości powietrza.

Nowy krystalizator firmy Motan

Wszystko to przynosi doskonały efekt w postaci oszczędności zużywanej energii. Za takie osiągnięcie odpowiada właśnie dmuchawa wyposażona w potencjometr, za pomocą którego nieprzerwanie dopasowuje ona ilość powietrza do temperatury wejścia materiału.

Na tym jednak nie koniec całego zestawu przewag konkurencyjnych dostarczanych przez prezentowaną nowość.

Dla znacznej ilości urozmaiconych wydajności procesu, niemiecka firma oferuje kolejne rozsądne rozwiązanie. Ponieważ przy wysokich wydajnościach jakość krystaliazacji nie zawsze jest taka jak oczekują tego użytkownicy, więc skutecznym wyjściem z tej kłopotliwej sytuacji jest automatyczne ograniczenie odpływu materiału. I właśnie w taki nieskomplikowany sposób można stosunkowo bezproblemowo utrzymać wysoką jakość procesu krystalizacji.


Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42