Nowość w ofercie partnera firmy Plast Line z Wrocławia


Ponieważ jednak, jak przyznają przedstawiciele niemieckiego producenta, użytkownicy na całym świecie żądają nie tylko redukcji energii, ale też spodziewają się ze strony wytwórcy niezawodnych i co więcej inteligentnie sterowanych urządzeń suszących. To tym samym Motan musiał wziąć pod uwagę również i te sygnały płynące z rynku.

W efekcie krystalizatory z serii Luxor HDC i dołączone do nich leje Luxorbin C muszą dać się łatwo dopasować do całej gamy zmiennych uwarunkowań i wymagań.

Oznacza to, że Motan wprowadza w życie hasło mówiące, że operatorzy urządzeń nie muszą wcale być ekspertami. Łatwy do stosowania system kontroli podsumowuje bowiem całościowy pomysł, który kierował technologami firmy w chwili, gdy projektowali swoją nowość.

Wypróbowane sterowanie, odbywające się przy pomocy panelu dotykowego i czytelnego, graficznego menu pomaga uniknąć błędów przy sterowaniu urządzeniem. Co więcej dołączone miękkie oprogramowanie może zostać dokładnie skomponowane dla parametrów materiału lub potrzeb odbiorców. Również czyszczenie i konserwacja uległy znacznemu ułatwieniu. Dzieje się tak, bo za sprawą rozszczepionego stożka leja dolny obszar jest łatwo dostępny. Jednocześnie dość obszerna powierzchnia przekroju, znajdująca się przy dolnym łożysku mieszania gwarantuje swobodny odpływ materiału.

firma Motan na targach K 2007 w Düsseldorfie

Wszystkie omawiane krystalizatory z nowej serii Luxor HDC dysponują filtrem powietrza odlotowego, wymiennikiem ciepła, a także możliwościami pneumatycznego uruchomienia zasuwy na wylocie leja.

Niemiecki Motan jest renomowanym producentem i dostawcą urządzeń pomocnych w suszeniu granulatu. W swojej ofercie posiada m.in. podajniki i suszarki. Dla przykładu jego podajniki osiągają wydajność, dochodzącą nawet do 1000 kg na godzinę. Są w stanie wykonywać swoją pracę jako jednostki pojedyncze z własną dmuchawą lub w systemach centralnych, gdy są zasilane jedną linią podciśnienia. W każdym kraju niemiecki koncern ma jedną firmę, z którą ściśle współpracuje. U nas jest to wrocławski Plast Line. Wzajemna współpraca obydwu firm trwa już ponad sześć lat.

Plast Line, oprócz kooperacji z Motanem, jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce innych wiodących niemieckich firm z branży tworzyw sztucznych. Reprezentuje również takie marki jak Getecha i Regloplas.


Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42