Nowości koncernu Demag Plastics Group na targach K2007


Wszystkie wtryskarki wchodzące w skład serii Systec cechują się m.in. wysoką powtarzalnością ruchu. Montowane seryjnie prowadnice liniowe seryjnie redukują opór związany z ruchem i prowadzą do oszczędności siły i energii oraz co równie ważne umożliwiają osiąganie wyższych prędkości oraz krótszego czasu cyklu. W celu zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa procesu wszystkie maszyny Systec zostały wyposażone w pakiet zabezpieczający, tzw. "activeQ".

Opróćz serii Systec, Demag szczególnie mocno promował na targach K2007 maszyny z rodziny El-Exis oraz IntElect.

IntElect, to najwyższa precyzja i powtarzalność procesu uzyskiwana dzięki bezpośrednim napędom elektrycznym High-Torque. Warto wiedzieć, że maszyny z tej serii, to pierwsze na świecie elektryczne wtryskarki z chłodzonymi wodą napędami bezpośrednimi High-Torque dla najważniejszych ruchów.

Na K2007 Demag pokazał wtryskarkę IntElect 210/580-1000. Jej zadaniem była produkcja urządzeń przeznaczonych dla branży medycznej, konkretnie chodziło o wykonywanie korpusu strzykawki. Skorzystano z 48 - gniazdowej formy, a czas cyklu wyniósł mniej niż 12 sekund. Przy tej okazji zaprezentowano też pakowanie detali w czystej przestrzeni, tzw. clean room.

Demag Plastics Group na targach K2007


Trzecia z przedstawianych wielkich „rodzin” wtrsykarek Demaga - El- Exis - obejmowała demonstrację działania dwóch nowych wtryskarek.

Pierwsza o sile zamknięcia 550 kN wykonywała pokrywki przy wykorzystaniu 24 - gniazdowej formy oraz cechowała się wysoką wydajnością procesu produkcji, dochodzącego do 38,4 tys. sztuk na godzinę. Osiągnięcie takiej wydajności było możliwe za sprawą wykonaniu formy piętrowej przy jednoczesnej redukcji siły zamykania i czasu cyklu na tym samym poziomie. Czas cyklu wynosił ok. 5 sekund. Wtryskarka zapewniałą ponadto 40 proc. zmniejszenie zużycia energii w stosunku do porównywalnych szybkobieżnych maszyn. Wpływ miała na to opatentowana koncepcja napędów.

Demag Plastics Group na targach K2007


Drugie z urzadzeń El-Exis, o sile zamknięcia 300 kN, wykonywało zakrętki dwukomponentowe do butelki na olej. Maszyna uzyskiwała niezwykle krótkie czasy cyklu. Wynosiły one mniej niż 8 sekund. Osiągnięcie takich parametrów było realne dzięki sześciennej technologii formowania montażowni w formie.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83