Nowy dystrybutor Huntsman Advanced Materials w Europie Środkowej

Nowy dystrybutor Huntsman…
Dystrybutor specjalistycznych produktów chemicznych dla przemysłu, firma Bodo Möller Chemie GmbH, od września została dystrybutorem spółki Huntsman Advanced Materials w zakresie sprzedaży klejów, materiałów do produkcji kompozytów i elektroniki na terenie Europie Środkowo-Wschodniej.

Wraz z rozpoczęciem współpracy z globalnym koncernem firma Bodo Möller Chemie GmbH rozszerza swą działalność handlową na wzrastających rynkach państw Europy Środkowo-Wschodniej - w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Republice Macedonii, Czarnogórze, Serbii i Słowenii. Zakres dystrybuowanych materiałów obejmuje kleje, materiały do produkcji kompozytów, urządzeń energetycznych i elektroniki.

- Nowe partnerstwo jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej pozycji rynkowej na rozwijających się rynkach Europy Wschodniej i umacnia naszą ścisłą współpracę z firmą Huntsman - powiedział Frank Haug, dyrektor generalny Bodo Möller Chemie GmbH.

Od ponad 30 lat Bodo Möller Chemie sprzedaje produkty firmy Huntsman: żywice epoksydowe, kleje, materiały do produkcji modeli i form, a także materiały do enkapsulacji systemów elektronicznych i energetycznych. W samej Europie Bodo Möller Chemie ma 13 oddziałów i działa jako łącznik między producentami specjalistycznej chemii a przemysłem. Firma współpracuje m.in. z Dow Automotive Systems, HB Fuller, BASF oraz Huntsman Advanced Materials. Centrum logistyczne znajduje się w Offenbach (Niemcy).