Nowy elastomer EPDM firmy Lanxess

Nowy elastomer EPDM firmy Lanxess
Podczas targów International Rubber Expo w Nashville (USA) firma Lanxess zaprezentowała nową odmianę elastomeru EPDM o wysokiej masie cząsteczkowej. Keltan 9565Q może - według przedstawicieli firmy - z powodzeniem zastąpić kauczuk naturalny w wielu wymagających aplikacjach, m.in. w motoryzacji i zastosowaniach przemysłowych.

To właśnie wzrastający poziom skomplikowania w branży samochodowej i przemysłowej był motorem poszukiwań materiałów o wysokiej wytrzymałości temperaturowej, której nie mógł zapewnić tradycyjnie używany kauczuk naturalny.

- Keltan 9565Q dzięki swojej strukturze cząsteczkowej posiada wytrzymałość i sprężystość kauczuku naturalnego, a jednocześnie odznacza się doskonałymi właściwościami w przypadku ekspozycji na wysokie temperatury - mówi Niels van der Aar z firmy Lanxess. - Ta cecha jednocześnie umożliwia przetwórstwo materiału w wyższej temperaturze, co podnosi wydajność produkcji i ogranicza jej koszty.

Wysoką odporność na temperaturę, promieniowanie UV oraz ozon elastomer Keltan zawdzięcza strukturze łańcucha polimerowego.

Materiał może być wykorzystywany do produkcji uszczelek do drzwi, węży, pasów oraz elementów tłumiących wibracje. Używać go można także do modyfikacji tworzyw sztucznych, jako dodatek do kabli oraz w różnych zastosowaniach budowlanych.

Czytaj więcej: Guma, kauczuk 161

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A