Nowy gatunek folii NatureFlex

Nowy gatunek folii NatureFlex
Innovia Films wprowadziła na rynek nowy typ swojego flagowego produktu, czyli folii NatureFlex.

Nowa folia o nazwie NatureFlexN913, łączy folie NatureFlex ze specjalnie opatentowaną warstwą zgrzewalną i jest pierwszą tego typu folią z nowej rodziny NatureFlex, która z czasem podwyższy możliwości techniczne opakowaniowych folii bazujących na celulozie.

Do zalet folii NatureFlexN913 zalicza się doskonała barierowość wobec wilgoci oraz dobra barierowość wobec gazów i aromatów, co stanowi dodatek do szerokich możliwości zgrzewania na maszynach oraz bardzo dużej siły zgrzewu. Otrzymywane z surowców odnawialnych, folie NatureFlex są certyfikowane zgodnie z normami europejską EN 13432 i amerykańską ASTM D6400, dotyczącymi kompostowania.

- Folia NatureFlex N913 jest idealna dla większości produktów, które wymagają nadzwyczajnych właściwości zarówno w obszarach „wilgotnych” jak i „suchych”, w tym mięso, sery, owoce morza, słodycze, produkty świeże, przekąski, artykuły gospodarstwa domowego oraz artykuły higieny osobistej. Na rynku panuje opinia, że folie „bio” nie są w stanie sprostać tym wymaganiom tak jak powszechne folie opakowaniowe, jednak dzięki właściwościom barierowym i doskonałej sile zgrzewu folii NatureFlexN913, problem ten został rozwiązany – zachwala produkt Paul Barker, Product Manager w firmie Innovia Films.


Czytaj więcej: Folia 292 Opakowania 1103