Nowy szef PlasticsEurope

Nowy szef PlasticsEurope
Jacques van Rijckevorsel, członek Komitetu Wykonawczego firmy Solvay SA został nowym prezesem stowarzyszenia PlasticsEurope. Wyboru dokonano podczas zgromadzenia ogólnego PlasticsEurope w Ferrarze we Włoszech. Na czele stowarzyszenia van Rijckevorsel zastąpił Brytyjczyka Johna Taylora. Grupę nowych wiceprezesów tworzą Günter Hilken (Bayer MaterialScience), Martin Pugh (Ineos Nova) oraz Anton de Vries (LyondellBasell).

Tuż po ogłoszeniu wyników van Rijckevorsel przyznał, że obejmuje stanowisko w bardzo ciekawym okresie. Powiedział też, że społeczeństwo stoi przed wieloma trudnymi wyzwaniami, takimi jak zmiany klimatyczne czy też zagrażający kryzys energetyczny.

Tworzywa sztuczne, jako materiał oszczędzający surowce naturalne, odgrywają zasadniczą rolę przy stawianiu czoła tym problemom. Nowy szef PlasticsEurope wyraził także gotowość do wspólnej pracy ze wszystkimi interesariuszami, tak aby pokazać, że branża tworzyw sztucznych jest zaangażowana w zrównoważony rozwój.

Jacques van Rijckevorsel, nowy prezes PlasticsEurope

Jacques van Rijckevorsel jest członkiem Komitetu Wykonawczego, Dyrektorem Generalnym Działu Tworzyw Sztucznych oraz Opiekunem Grupy ds. Innowacji w firmie Solvay SA. Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa, a z branżą tworzyw sztucznych jest związany od 30 lat. Od tego czasu bowiem pracuje w firmie Solvay SA w Belgii, Włoszech i Holandii.

PlasticsEurope jest jednym z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych, którego centra zlokalizowane są w Brukseli, Frankfurcie, Londynie, Madrycie, Mediolanie i Paryżu. Stowarzyszanie utrzymuje kontakty z europejskimi i krajowymi stowarzyszeniami branżowymi i skupia ponad 100 firm członkowskich, których łączny udział w produkcji wszystkich polimerów wytwarzanych w krajach Unii Europejskiej (EU27), a także w Norwegii, Szwajcarii, Chorwacji i Turcji, wynosi powyżej 90 proc.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363