O problemach branży tworzyw porozmawiają w Budapeszcie

O problemach branży tworzyw…

Rynek polimerów, miejsce tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym oraz rozwiązania energooszczędne to tematy, które zostaną poruszone podczas Regionalnej Konferencji Polimerowej i Recyklingowej, która odbędzie się13 września br. w budapeszteńskim Várkert Bazaar.

Konferencja jest częścią Środkowoeuropejskiego Spotkania Tworzyw Sztucznych organizowanego przez węgierską firmę konsultingową myCEPPI, zajmującą się analizą rynku polimerów, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy Środkowej.

Tegoroczne forum skupi się na dwóch głównych zagadnieniach: negatywnych skutkach sytuacji gospodarczej i ekonomicznej, wpływających na branżę tworzyw sztucznych i gospodarce o obiegu zamkniętym w branży polimerów.

cepm22-market-2

- Główne tematy to przegląd rynku polimerów, jego finansowanie, miejsce tworzyw sztucznych w strumieniu odpadów i gospodarki o obiegu zamkniętym, ale porozmawiamy też o biopolimerach, a także o optymalizacji kosztów ogólnych i rozwiązaniach energooszczędnych - mówi Laszlo Budy, szef myCEPPI.

Poprowadzi on pierwszy panel konferencyjny „Perspektywy rynku polimerów, zaopatrzenie w energię w regionie”, w którym będą uczestniczyć również Will Collins z Argus Media oraz Máté Tóth - ekspert rynku energii z AEEC Associated European Energy Consultans.

cepm22-energy

W drugim panelu, który dotyczył będzie możliwości budowy efektywnego i samowystarczalnego przemysłu tworzyw cyrkularnych w regionie, wezmą udział Emilia Tarłowska ze stowarzyszenia Plastics Recyclers Europe, Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy polskiej firmy recyklingowej ML Polyolefins, Cristinel Dobrota z rumuńskiej firmy Romcarbon produkującej opakowania z tworzyw sztucznych oraz Bence Körmendi - przedstawiciel węgierskiego koncernu MOL.

Portal Plastech.pl lat partnerem medialnym zarówno konferencji „Regional Polymer & Recycling Conference” jak i całego zaproponowanego przez myCEPPI formatu spotkań branży tworzywowej Central European Plastics Meeting (CEPM) od 2018 r.

cepm22-recycling
brak
 

Aktualizacja

Tygodniowy raport cen; Baza danych; Central European Plastics Meeting

Węgry

Reportaże

Forum