Od 7 sierpnia zapisy na akcje Krakchemii

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła wczoraj prospekt emisyjny Krakchemii. Spółka, w ofercie publicznej, oferuje inwestorom do 5 mln akcji nowej emisji stanowiących 50 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym. Zapisy na akcje Krakchemii odbędą się od 7 do 14 sierpnia.

Oferującym jest Dom Maklerski Capital Partners. Zapisy na akcje przyjmowane będą od 7 do 14 sierpnia. Poprzedzi je budowa księgi popytu, przeprowadzana od dziś do 6 sierpnia. Ostatniego dnia podana zostanie cena emisyjna. Przydział akcji zaplanowano na 17 sierpnia.

Cena maksymalna akcji wynosi 10 złotych. Akcje oferowane są w trzech transzach: inwestorów indywidualnych, obejmującej 700 tys. akcji, inwestorów instytucjonalnych, w której znalazło się 2,8 mln akcji oraz zarezerwowanej dla wspólników Maximex (1,5 mln papierów).

Dystrybutor chemikaliów zamierza pozyskać z giełdy około 30 mln zł. Za pieniądze z giełdy KrakChemia rozbuduje moce produkcyjne oraz sfinalizuje styczniowy zakup konkurenta - spółki Maximex. Po emisji właściciel przejętej firmy ma kontrolować 5 proc. podwyższonego kapitału Krakchemii.

Prezes Krakchemii Andrzej Zdebski zapowiada, że na akwizycji Maximeksu się nie skończy. Krakchemia zamierza dalej konsolidować branżę. Ponadto krakowska firma chce rozpocząć sprzedaż i serwis urządzeń do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych.

W kwietniu spółka informowała, że planuje debiut na GPW jeszcze przed wakacjami. Krakchemia (spółka zależna od notowanej na GPW Almy - operatora sieci delikatesów i supermarketów) jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów granulatów tworzyw sztucznych. Ma 4,5 proc. polskiego rynku granulatów tworzyw sztucznych szacowanego na ok. 920 tys. ton i 14 proc. krajowego rynku dystrybucyjnego, szacowanego na ok. 300 tys. ton.

W 2006 roku spółka miała 1,87 mln zł zysku netto, 3,15 mln zł zysku operacyjnego, przy przychodach 213,20 mln zł.

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie
 

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie

Polska