Omya otwiera w Rosji wytwórnię węglanu wapnia

Omya otwiera w Rosji wytwórnię węglanu wapnia
Zlokalizowana w rejonie moskiewskim fabryka rozpocznie produkcję węglanu wapnia na początku przyszłego roku. Na potrzeby rosnącego rynku lokalnego Omya będzie wytwarzać w niej m.in. modyfikatory mineralne dla branży tworzyw sztucznych, które wpływają pozytywnie na procesy obróbki oraz poprawiają własności mechaniczne wielu zastosowań tworzyw sztucznych.

Jednym z produktów, który będzie wytwarzany w nowych zakładach, będzie Omyafilm, przeznaczony dla przemysłu foliowego. Stosowany jest w różnych aplikacjach, od cienkich folii do grubszych arkuszy i płacht, poprawiając własności mechaniczne i zwiększając wydajność produkcji. Produkt charakteryzuje się ściętym profilem, niskim poziomem zanieczyszczeń i doskonałymi własnościami kryjącymi.

Drugim materiałem produkowanym w nowej fabryce będzie Omyacarb, znajdujący zastosowanie m.in. w wytwarzaniu rur z PVC.

Firma Omya jest jednym z wiodących światowych producentów przemysłowych materiałów mineralnych, głównie wypełniaczy wapiennych i dolomitowych. Produkty Omya wykorzystywane są m.in. w branży papierniczej, tworzywowej, budowlanej, spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej i rolniczej. Szwajcarska firma zatrudnia ok. 7 tys. osób w 50 krajach całego świata.