Opakowania Greenbag pójdą do recykligu

Opakowania Greenbag pójdą do recykligu
"Żółte kontenery" to kolejna inicjatywa proekologiczna producenta popularnych Greenbagów, czyli firmy GAM. Od początku lipca każdy może wrzucić do żółtego kontenera zużytego Greenbaga oraz każdą inną torbę wykonaną z tworzywa sztucznego, w tym także jednorazowe opakowania foliowe. Stamtąd torby zostaną zabrane i przeznaczone do recyklingu.

Akcja obejmie zasięgiem m.in. takie sieci sklepów jak: Atak, Chata polska, Eden, Elea, Nasz Sklep, Piotr i Paweł, Społem Chełm. W tych sklepach będzie można znaleźć specjalnie oznaczone pojemniki. Akcja "żółte kontenery" ma zachęcić mieszkańców wielu miast w naszym kraju do pożytecznego wykorzystania zużytych, lecz czystych toreb wykonanych z tworzyw sztucznych. Z żółtych pojemników zostaną one przekazane wyspecjalizowanym przedsiębiorstwom, które poddadzą je procesowi recyklingu. Z powstałego materiału będzie można ponownie wyprodukować surowce i produkty nadające się do użytku, np.: granulaty czy worki na śmieci.

Żółty kontener firmy Gam

- Celem naszej akcji jest przede wszystkim ochrona środowiska poprzez segregację i eliminację odpadów, które mogłyby powstać po zużyciu toreb wielorazowych. Jak wiadomo ich maksymalna trwałość wynosi dwa lata, ale już po roku wiele osób może chcieć je wymienić na nowe. Akcja "żółte kontenery" to także krok w kierunku edukacji społeczeństwa w zakresie ekologii. Pamiętajmy, że kupno torby wielorazowej to dopiero początek drogi do ekologicznej postawy na zakupach. Trzeba jeszcze zadbać o odpowiednią segregację i recykling toreb, których już nie potrzebujemy. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa znajdzie poparcie u wszystkich odbiorców naszych produktów - mówi Dariusz Żółtowski, dyrektor zarządzający spółki GAM.

Co ciekawe do powtórnego przetworzenia będą przyjmowane nie tylko Greenbagi. Konsumenci będą mogli wrzucać do żółtych kontenerów wszystkie torby z tworzyw sztucznych. "Warunkiem jest tylko to, aby torby były czyste. To umożliwi nam przeprowadzenie procesu recyklingu"

Wykonane z polipropylenu torby Greenbag są od ponad roku obecne w Polsce. To pojemne, wytrzymałe i ekologiczne opakowania wielorazowe podlegające recyklingowi. Torby są odporne na zmywanie, pranie, działanie kwasów, zasad, soli i innych substancji. Utrzymują nawet 10 kg ładunku. Ich producentem jest toruńska firma Gam.