Opakowania Plast-Box dla branży mleczarskiej

Opakowania Plast-Box dla branży mleczarskiej
Firma Plast-Box uruchomiła produkcję wiaderek o pojemności 1,18 litra typ 01BIS5 oraz dwóch rodzajów pokryw do nich - standardowej oraz przeznaczonej do wiader foliowanych. Nowe opakowanie przeznaczone jest dla sektora spożywczego, przede wszystkim dla firm działających w branży mleczarskiej. Pierwsze partie tych pojemników zostały już zamówione przez klientów z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Nowe opakowania Plast-Boxu, wiadro i obie pokrywy, mogą być zdobione za pomocą technologii IML. Ich produkcja została uruchomiona w tym roku dzięki programowi inwestycyjnemu rozpoczętemu w 2011 roku, realizowanemu wspólnie z europejskimi producentami urządzeń, automatyki i narzędzi.

- Nowy typ wiaderka to także efekt konsultacji z producentami z branży spożywczej, którzy wykorzystują opakowania tej pojemności - mówi Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Boxu. - Dzięki temu dysponujemy produktem, który nie tylko jest dostosowany do europejskich standardów produkcji, ale też uwzględnia potrzeby jego odbiorców wynikające z praktyki bieżącego użytkowania.

Produkcja nowych opakowań odbywa się za pomocą dwóch gniazd, w skład których wchodzą wtryskarki, formy, automaty i magazynki IML oraz rączkarka. Użycie form wielokrotnych daje możliwość wytwarzania opakowań w bardzo krótkich cyklach, co przekłada się na większą wydajność. Roczne firma będzie mogła wyprodukować nawet kilkanaście milionów kompletów wiader, co w porównaniu z dotychczas wykorzystywanymi formami dla wiader o pojemności 1 litra oznacza trzykrotny wzrost wydajności.

- W tym roku zakładamy wykorzystanie mocy produkcyjnych nowych gniazd na poziomie ponad 60 procent, a od kolejnego roku ich pełne obłożenie zapowiada Andrzej Sadowski. - Pierwsze zamówienia wiaderek jednolitrowych nowego typu dla odbiorców niemieckich i brytyjskich są już realizowane. Równocześnie prowadzimy rozmowy na temat sprzedaży tych opakowań firmom z Polski, a także odbiorcom z państw Europy Zachodniej. Jeśli nasze założenia dotyczące sprzedaży nowych pojemników się spełnią, będziemy brali pod uwagę kolejne inwestycje w bliźniacze gniazda.

Firma Plast-Box poinformowała też o ponownej pozytywnej weryfikacji jakości i bezpieczeństwa chemicznego certyfikatem zgodności z normą ISO 9001:2008/HACCP.

Czytaj więcej: Opakowania 1108