Opakowania do zup z zakręcanym wieczkiem

Opakowania do zup z zakręcanym wieczkiem
Firma RPC Bebo Plastik wprowadziła nowe opakowanie Bebo Twist. Cechą charakterystyczną pojemnika przeznaczonego do zup, sosów i dań gotowych jest możliwość ponownego zamykania. Polipropylenowe opakowanie może być wykonane zarówno w wersji jedno-, jak i wielowarstwowej oraz umożliwia wprowadzenie różnorodnych elementów dekoracyjnych.

Kołnierz termoformowanych tub posiada wewnętrzny gwint, który pozwala na bezpieczne zamknięcie za pomocą polipropylenowego wieczka. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo produktów pomiędzy kolejnymi ich użyciami.

Wersja opakowania o wysokiej barierowości posiada warstwę EVOH, która zapewnia skuteczną ochronę przed przenikaniem tlenu w celu wydłużenia okresu ekspozycji towarów na sklepowych półkach. Nadaje ona też opakowaniu odpowiednią wytrzymałość niezbędną w procesach pakowania produktów gorących, pasteryzacji, sterylizacji i napełniania aseptycznego.

Opakowanie może być zdobione techniką etykietowania w formie, drukowania i etykietowania po wyprodukowaniu pojemnika. W ten sposób producenci żywności mogą swoje produkty zapakować w pojemniki o atrakcyjnym wyglądzie. Także wieczko wytwarzane metodą wtrysku może zostać zaopatrzone w etykietę.

Robert Steinmeijer z firmy RPC Bebo przekonuje, że nowe opakowanie, wprowadzone na rynek w 2014 roku, spotkało się z przychylnym odbiorem konsumentów.