Opakowania z Polski w niemieckich marketach Aldi

Opakowania z Polski w niemieckich marketach Aldi
Plast – Box dostarczy opakowania do Niemiec.

Plast – Box wkracza na nowe rynki zbytu. Tym razem słupska spółka pozyskała znaczące zamówienie od niemieckiego dystrybutora opakowań, firmy Budich, w ramach którego opakowania ze Słupska trafią do niemieckiej sieci marketów spożywczo - przemysłowych Aldi.

Projekt wzajemnej współpracy obejmuje dostarczenie 350 tys. jednolitrowych opakowań, zdobionych w technologii IML, przeznaczonych do pakowania środków chemii gospodarczej.

Dostawy opakowań z Plast - Box do działającej w wielu krajach europejskich, Australii oraz Stanach Zjednoczonych sieci marketów spożywczo - przemysłowych Aldi wpisują się w strategię eksportową słupskiej spółki. Dodatkowo stwarza ona perspektywy dla Plast - Box do dalszej kooperacji z siecią Aldi również na terenie innych krajów.

- Współpraca z Aldi i podobnymi sieciami dyskontowymi ma już kilkuletnią tradycję. Zaopatrywanie potężnych sieci marketów, w opakowania dla produktów chemicznych, rozpoczynaliśmy w 2007 r. Schemat jest zawsze podobny, angażujemy lokalnego dystrybutora, który zna miejscowe realia i dzięki temu potrafi dostosować nasze możliwości do oczekiwań sieci. W ten sposób realizowaliśmy dostawy wiader do firmowych sklepów klientów m.in. w Holandii i Belgii. W efekcie na przestrzeni zaledwie pięciu lat do krajów Beneluksu i Niemiec trafiło prawie 1,5 miliona wiader Plast - Box zdobionych w technologii IML. Ten kolejny projekt dla ALDI na 350 tys. opakowań jednolitrowych opatrzonych etykietami IM – komentuje Andrzej Sadowski, członek zarządu w spółce Plast – Box.

Czytaj więcej: Opakowania 1107 Wiadra 44