Opakowania z polietylenu firmy Sotralentz

Opakowania z polietylenu firmy Sotralentz
Na początek 2008 r. planowane jest rozpoczęcie produkcji przez firmę Sotralentz. W tej chwili buduje ona w Skierniewicach fabrykę opakowań z polietylenu. Będą w niej wytwarzane m.in. kontenery, beczki, kanistry i cysterny do magazynowania i transportu materiałów płynnych.

Sotralentz Polska będzie częścią francuskiego koncernu, który aktualnie ma swoje przedstawicielstwa w całej Europie m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii. Ponadto jest obecny również w Stanach Zjednoczonych.

Firma jest jednym z europejskich liderów producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Dysponuje nowoczesną i całkowicie zautomatyzowaną linią produkcyjną gwarantująca powtarzalność produkcji.

Powstająca właśnie fabryka w Skierniewicach zajmie się dwoma dziedzinami. Będzie produkowała opakowania z tworzyw sztucznych i przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Produkty wytwarzane w skierniewickiej fabryce mają być kierowane na rynek międzynarodowy, głównie do krajów skandynawskich. Zakład będzie liczył 3,2 tys. mkw., natomiast przyległe magazyny ponad 10 tys. mkw. Na początek zatrudnienie w nim ma znaleźć około 40 osób, w przyszłości ta liczba może się zwiększyć do 50 pracowników.

Jak dokładnie będzie się przedstawiać asortyment powstający w Sotralenz?

Wszystkie opakowania firmy będą wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości (PEHD/HDPE) metodą wytłaczania z rozdmuchem i znajdą zastosowanie w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, rolno - spożywczym, farmaceutycznym oraz kosmetycznym.

opakowania firmy Sotralentz


Jednym z flagowym produktów Sotralentz mają być specjalne zbiorniki wytwarzane w dwóch pojemnościach: 820 i 1000 dm sześciennych.

Będą wykonywane z półprzeźroczystego polietylenu dużej gęstości zapewniającego możliwość obserwacji poziomu zgromadzonego w środku płynu.

W przypadku, gdy zbiornik będzie przeznaczony do przechowywania substancji wrażliwych na światło, może być wykonany z polietylenu barwionego na czarno. Z kolei w przypadku gdy substancja odznaczy się wrażliwością nie tylko na światło, ale tez na ciepło, wówczas zastosowany zostanie polietylen mleczno-biały.

Specjalne fałdy na ściankach bocznych kontenera pozwolą na poprawę jego trwałości i odporności na napory cieczy od wewnątrz. Dodatkowo takie ukształtowanie ścianek złagodzi efekty huśtania się cieczy w zbiorniku. Z kolei budowa dna zbiornika ma zapewnić prawie całkowite eliminowanie pozostawania cieczy po opróżnieniu opakowania.

Firma ma się zająć również produkcją beczek. One także będą wykonywane metodą wytłaczania z rozdmuchem z polietylenu wysokiej gęstości (PEHD/HDPE). Oferta tych opakowań będzie zróżnicowana na dwa podstawowe typy: beczek z korkami i beczek z pokrywami otwieranymi całkowicie.