Opakowania z rolki folii


Specjalnym dodatkiem może stać się system wielokrotnego zamykania np. poprzez strunę lub etykietę samoprzylepną. Równie popularne w odniesieniu do omawianych opakowań może być także łączenie saszetek w taśmę, co pozwala na odrywanie pojedynczych torebek w końcowym procesie użytkowania produktu.

Dużą zaletą opakowań powstałych z rolki folii jest fakt, że mogą one przybierać różnorakie i praktycznie dowolne kształty. Najczęściej występują w postaci tradycyjnych, płaskich saszetek, ale coraz popularniejsze staje się też wykonywanie ich w formie stojącej torebki lub piramidkowej saszetki.

Powstałe saszetki mogą z powodzeniem pełnić rolę opakowań jednostkowych lub zbiorczych. Ich wielkość oraz zakres dozowania jest bez większych problemów regulowana przez odpowiednie urządzenia. Sam proces pakowania odbywa się w sposób całkowicie automatyczny. Jego wydajność, zwłaszcza za sprawą wykorzystania takich maszyn jak kompletna maszyna pakująca Sandiacre TG 250, dochodzi do ponad 200 torebek na minutę.

Maszyna pakująca Sandiacre TG 250


Wykonanie opakowań, o których mowa w artykule możliwe jest m.in. dzięki urządzeniom i technologiom oferowanym przez firmę Albertina. Działa ona wspólnie z brytyjskim producentem maszyn pakujących – Molins Packaging Machinery. Koncern specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu pionowych oraz poziomych maszyn pakujących.

Klientami Albertiny, tylko jeśli chodzi o branżę spożywczą są takie renomowane przedsiębiorstwa jak: Barry Callebaut, Cadbury Wedel, Dilmah Polska, Ferrero Polska, Grupa Żywiec, Kraft Foods Polska, Masterfoods Polska, Mokate, Nestle Polska.

Asortyment firmy w odniesieniu do linii pakujących obejmuje rozwiązania od prostych półautomatów aż po automatyczne linie zintegrowane z komplementarnymi systemami - do produkcji wielkonakładowych, o szczególnych wydajnościach. Dysponuje systemami pakującymi w objętościach od kilkunastu mililitrów do kilkudziesięciu litrów.

Jej różnorodność produktowa jest szeroka i obejmuje m.in. saszetki zgrzewane, saszetki z zip'em, saszetki piramidalne, torebki stabilo, torby poduszkowate oraz coraz popularniejsze w ostatnim czasie torby papierowe.