Opakowania żywności z recyklingu chemicznego - Crocco i Versalis łączą siły

Opakowania żywności z recyklingu…

Crocco (SpA SB), pionierska firma zajmująca się opakowaniami elastycznymi, wraz z Versalis, spółką chemiczną Eni, nawiązały współpracę. Ma ona na celu produkcję folii opakowaniowej do żywności wykonanej z surowców częściowo pochodzących z recyklingu pokonsumenckich tworzyw sztucznych. Ukierunkowana jest na masową produkcję dla dużych rynków detaliczny na dużą skalę. Produkcja opakowań z produktu Balance, dostarczanego przez firmę Versalis, umożliwia stworzenie folii pochodzącej z recyklingu do kontaktu z żywnością, jednocześnie zachowując parametry techniczne odnośnie  właściwości zdrowotnych niezbędnych dla opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Produkcja opakowań, zawierających materiały pochodzące z recyklingu chemicznego, promuje również bardziej efektywne zarządzanie zasobami. Przyczynia się również do wyraźnego zmniejszenia wykorzystania zasobów pierwotnych dzięki czemu jest zgodna z celami firmy Versalis w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju.

depositphotos-180451234-l

Recykling chemiczny można zastosować do regeneracji tworzyw sztucznych do stanu pierwotnego, zapewniając zgodność z wysokimi standardami czystości, bezpieczeństwa oraz z prawnymi przepisami wymaganymi dla materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

- Cyrkularność jest jednym z filarów naszej strategii i jesteśmy zaangażowani w rozwój komplementarnych technologii w dziedzinie mechanicznego i chemicznego recyklingu polimerów - skomentował CEO Versalis Adriano Alfani - Dywersyfikacja surowców pozwala nam oferować na rynku rozwiązania niskoemisyjne, dzięki czemu zrównoważone wykorzystanie zasobów staje się rzeczywistością, częściowo dzięki współpracy w ramach łańcucha dostaw, takiej jak ta innowacja z naszym partnerem biznesowym Crocco.

- Ta nowa technologia - dodaje Renato Zelcher, dyrektor generalny Crocco - do produkcji bezpiecznych i wydajnych opakowań z recyklingu otwiera nowe granice dla gospodarki o obiegu zamkniętym w wysoce regulowanym przemyśle spożywczym. Jesteśmy dumni, że rozpoczęliśmy ten łańcuch dostaw Made in Italy z Versalis.

Photo: depositphotos.com/pl