Opakowanie Stora Enso z materiałów DuPonta

Opakowanie Stora Enso z materiałów…
Koncern DuPont dostarczył materiały, które znalazły zastosowanie przy produkcji nowoczesnego opakowania dla branży spożywczej.

Nowość opakowaniową przeznaczono na nasz krajowy rynek. Uznano, że skoro rodzimy rośnie sektor dań gotowych rośnie z dynamiką do 20 proc. rocznie, to jest na nim wystarczająco dużo miejsca, by wprowadzić nowe typy opakowań. DuPont opracował materiały, z których zbudowano opakowanie, natomiast jego produkcją zajęła się firma Stora Enso.

W wyniku współpracy tych dwóch globalnych przedsiębiorstw powstało opakowanie dań gotowych o nazwie DeLight. Jest ono przeznaczone do podgrzewania w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych. Można je zamrażać w temperaturze do – 20 st. C i podgrzewać w temperaturze do 200 st. C.

Tacka tego hybrydowego opakowania powstała z kartonu powlekanego polimerem. Dostarczone przez DuPont tworzywo PET posłużyło m.in. do wykonania wzmocnionych krawędzi, które gwarantują stabilność kształtu, a jednocześnie stanowią pokrywkę, która zatrzymuje przenikanie do środka opakowania jakichkolwiek substancji pochodzących z zewnątrz.
Pierwszym użytkownikiem opakowań są przetwórcy wyrobów rybnych.

DuPont dostarczył materiały, które znalazły zastosowanie przy produkcji nowoczesnego opakowania dla branży spożywczej.<br />brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska