Opakowanie Stora Enso z materiałów DuPonta

Opakowanie Stora Enso z materiałów DuPonta
Koncern DuPont dostarczył materiały, które znalazły zastosowanie przy produkcji nowoczesnego opakowania dla branży spożywczej.

Nowość opakowaniową przeznaczono na nasz krajowy rynek. Uznano, że skoro rodzimy rośnie sektor dań gotowych rośnie z dynamiką do 20 proc. rocznie, to jest na nim wystarczająco dużo miejsca, by wprowadzić nowe typy opakowań. DuPont opracował materiały, z których zbudowano opakowanie, natomiast jego produkcją zajęła się firma Stora Enso.

W wyniku współpracy tych dwóch globalnych przedsiębiorstw powstało opakowanie dań gotowych o nazwie DeLight. Jest ono przeznaczone do podgrzewania w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych. Można je zamrażać w temperaturze do – 20 st. C i podgrzewać w temperaturze do 200 st. C.

Tacka tego hybrydowego opakowania powstała z kartonu powlekanego polimerem. Dostarczone przez DuPont tworzywo PET posłużyło m.in. do wykonania wzmocnionych krawędzi, które gwarantują stabilność kształtu, a jednocześnie stanowią pokrywkę, która zatrzymuje przenikanie do środka opakowania jakichkolwiek substancji pochodzących z zewnątrz.
Pierwszym użytkownikiem opakowań są przetwórcy wyrobów rybnych.

DuPont dostarczył materiały, które znalazły zastosowanie przy produkcji nowoczesnego opakowania dla branży spożywczej.<br />brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska